niedziela, 16 czerwiec 2019 18:36

Ratownicy z całej Polski będą walczyć o Mistrzostwo w Ratownictwie Medycznym w Tarnowie

Napisała

Od poniedziałku w Tarnowie najlepsze zespoły ratownictwa medycznego będą rywalizowały w trzydniowych Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego, które będą eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Pomoc osobie, która topiła się w miejskiej fontannie, prowadzenie akcji ratunkowej na dachu 50-piętrowego wieżowca czy resuscytacja w trakcie jazdy karetki, ratowanie w symulowanych wypadkach masowych, gdzie należy prawidłowo przeprowadzić segregację poszkodowanych, czy oparta na prawdziwym zdarzeniu symulacja zderzenia samochodu osobowego z karetką neonatologiczną, w którym poszkodowanych było pięć osób, w tym niemowlę - to zadania, w których najlepsi okazali się tarnowscy ratownicy zdobywając tytuł Mistrzów Polski w Ratownictwie Medycznym w 2013 roku we Wrocławiu. Zdobył go zespół w składzie: Paweł Kukla, Witold Duda i Mateusz Wszół z PSPR Tarnów. Czy placówka powtórzy swój sukces? Przekonamy się w najbliższych dniach, podczas  Regionalnych Małopolskich Mistrzostwach Ratownictwa Medycznego, które rozpoczną się 17 czerwca w Tarnowie. 

Tranów  to miasto, z którego ratownicy wielokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Ratownictwa Medycznego, pokazując tym samym swoje ogromne zaangażowanie i profesjonalizm z jakim wykonują swój zawód. Tym razem to ono po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem zawodów w formule otwartej, na której spotkają się najlepsze zespoły ratownicze z całej Polski. Organizatorem zawodów jest Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

Mistrzostwa zainaugurowane zostaną w poniedziałek, 17 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim przy al. Solidarności, a uroczystemu otwarciu towarzyszyć będzie recital zespołu „Monk” oraz specjalistyczne seminarium. W zawodach udział wezmą załogi ratownictwa medycznego z całego kraju. Uczestniczyć będą one w zadaniach związanych z codzienną pracą ratownika medycznego, zorganizowanych w różnych miejscach Tarnowa. Zakończenie mistrzostw nastąpi w środę 19 czerwca o godz. 10.30 w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika. Poprzedzi je uroczysty przejazd ambulansów z hotelu „Tarnovia” na ul. Wałową.

W zawodach zobaczymy zespoły reprezentuujace: Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, PSPR SPZ w Mielcu (Załoga 1 i 2), Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (Załoga 1 i 2), Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie, Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie (Załoga 1 i 2), Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Bielskie Pogotowie Ratunkowe, Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe, Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie, Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łomży, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, SPZOZ Puławy, Szpital Wojewódzki Bielsko-Biała, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie oraz Szpital Powiatowy w Chrzanowie. 

Program Regionalnych Małopolskich Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym:

Poniedziałek 17 czerwca

• 13:00 – 14:30 Hotel Tarnovia Tarnów ul. Kościuszki 10,
Rejestracja Załóg . Nadanie numerów startowych, Zakwaterowanie, Obiad.
Parking przy Hotelu od strony zachodniej dla ambulansów (23 ambulanse)
Parking od strony północnej dla samochodów gości (15 samochodów)
• 14:50 – 15:20 Przejazd z hotelu Tarnovia do Urzędu Wojewódzkiego Tarnów al. Solidarności 5-9
• 15:30 – 17: 30 Urząd Wojewódzki w Tarnowie al. Solidarności 5-9

Uroczyste Otwarcie Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym
• 15:30 Powitanie gości
• 16:00 – 17:00 Seminarium
• 17:00 – 17:30 Odprawa Załóg
Przejazd do hotelu Tarnovia z Urzędu Wojewódzkiego Tarnów al. Solidarności
• 18:00 Hotel Tarnovia Tarnów ul. Kościuszki 10,
• 18:00 Kolacja
• 19:30 Start do zdań nocnych

Wtorek, 18 czerwca - Hotel Tarnovia Tarnów ul. Kościuszki 10,

• 6:00 Śniadanie
• 7:00 Start do zadań dziennych
• 12:00 – 16:00 Obiad
• 17:30 – 18:15 Omówienie zadań
• 19:00 Uroczysta Kolacja

Środa 19 czerwca

7:00 Śniadanie
9:30 – 10:00 Formowanie kolumny z Ambulansów Ratunkowych
10:00 Uroczysty przejazd z Hotelu Tarnovia do Amfiteatru Letniego w Tarnowie ul. Kopernika 4 (parkowanie ambulansów na ulicy Wałowej)
10:30 Uroczyste zakończenie Mistrzostw Amfiteatr Letni ul. Kopernika 4

inf. i foto: PSRM w Tarnowie

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.