wtorek, 18 czerwiec 2019 12:11

Zaczyna się trzydniowe święto Tarnowa

Napisała

Uliczny bookcrossing, jarmark galicyjski, piknik rodzinny, a także koncerty i turnieje sportowe. 21 czerwca w Tarnowie rozpocznie się trzydniowe święto miasta - „Zdearzenia 2019”. – Już teraz zapraszam wszystkich tarnowian. Świętujmy razem dni Tarnowa! – zachęca prezydent Roman Ciepiela.

Jarmark na Wałowej
Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie Jarmark Galicyjski. Na dwa dni ulica Wałowa zamieni się w targ różności, gdzie znaleźć będzie można rękodzieło artystyczne, wygasające rzemiosło oraz niepowtarzalne wyroby i produkty kulinarne.
W sobotę pojawi się wystawa przygotowana przez Narodowy Bank Polski w związku z 100. rocznicą ustanowienia złotego polską walutą. Na Wałowej będzie można oglądać polskie banknoty i monety, w tym także te okolicznościowe. Jak podają organizatorzy, nie zabraknie konkursów z nagrodami oraz możliwości wybicia pamiątkowego żetonu. Po południu na terenach rekreacyjnych koło Parku Strzeleckiego odbędzie się piknik przygotowany przez tarnowską policję w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje 2019”.

Nagrody dla ludzi Kultury
Drugi dzień Zdearzeń zwieńczy gala rozdania nagród miejskich w dziedzinie kultury. Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej postanowiono wyróżnić Wiesławę Hazukę i Marcina Lewandowskiego. Nagrodę „Nadzieja roku” odbierze Michał Niedbała, a nagrodę honorową i 10 tys. zł - Otto Schier.

Galę w amfiteatrze uświetni koncert zespołu ex Manaam. – Usłyszmy wielkie przeboje Maanamu grane w najsłynniejszym, złotym składzie muzyków, przez dekady współtworzących niepowtarzalny styl tej kultowej formacji – mówi Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury UMT.

Atrakcje dla każdego
W pierwszym dniu świętowania na tarnowskich Błoniach przy ul. Romanowicza wystąpią: Król, Dawid Kwiatkowski oraz zespół Voo Voo.

Ostatni dzień miejskiego świętowania upłynie chociażby pod znakiem zawodów modeli szybowców. W parku na Piaskówce zaplanowano kolejny piknik rodzinny, a w amfiteatrze występ kabaretu PIN Uniwersytetu III Wieku. Na zakończenie trzydniowego świętowania na zielonym dachu tarnowskiego teatru grany będzie spektakl „Apetyt na czereśnie”.

Inf. UM w Tarnowie

zobacz: 

Tarnów: Od soboty Zdearzenia. Zobacz program!

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.