niedziela, 30 czerwiec 2019 20:18

Od poniedziałku obchody tradycyjnego odpustu w Tuchowie

Napisała

"Maryjo, naucz nas życia w mocy Bożego Ducha" - pod takim hasłem będziemy przeżywać tegoroczny Wielki Odpust Tuchowski 1 - 9 lipca.

Hasło to nawiązuje do programu duszpasterskiego realizowanego przez Kościół w Polsce pt. „W mocy Bożego Ducha”. Pragniemy podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, za św. Pawłem, przypomnieć wiernym pielgrzymom dziewięć owoców ducha (Ga 5,22-23).

Jak co roku, każdy dzień będzie miał swój temat. Tym razem będzie on skoncentrowany na jednym z owoców ducha. - Chcemy poprzez głoszone słowo Boże i posługę w konfesjonale kształtować u wiernych postawę chrześcijańskiej dojrzałości i związanej z nią odpowiedzialności za rozwój Kościoła. W tym zadaniu może nam pomóc Maryja, która nieustannie uczy nas życia w mocy Bożego Ducha. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do Tuchowa – apeluje w imieniu wspólnoty redemptorystów o. Bogusław Augustowski proboszcz i kustosz sanktuarium.

Inf. i foto: Diecezja Tarnowska

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.