niedziela, 30 czerwiec 2019 21:10

Zakliczyn gospodarzem Dożynek Województwa Małopolskiego

Napisała

Tegoroczne Dożynki Województwa Małopolskiego zorganizują gminy Spytkowice i Zakliczyn. Taką decyzję podjeli radni Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Na realizację tego zadania samorząd województwa przeznaczył łącznie 160 tys. zł, z czego gmina Spytkowice otrzyma 70 tys. zł, a gmina Zakliczyn – 90 tys. zł.

- Dożynki to piękna tradycja, która zmienia się wraz z regionem. Kiedyś były one przede wszystkim okazją do podziękowania za plony i służyły wzmacnianiu poczucia tożsamości lokalnej – dziś, gdy żyjemy w pośpiechu, dają mieszkańcom szansę na to, by nieco zwolnić i spędzić czas z rodziną i sąsiadami, jednocześnie celebrując to, co piękne w naszym dziedzictwie - wyjaśnił marszałek Witold Kozłowski.

Decyzję o organizacji dożynek podjęli radni na X sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego, która odbyła się 17 czerwca. Na posiedzeniu podjęto też uchwałę o dotacji na Małopolski Festiwal Smaku, który w ten weekend odbył się w Zgłobicach w gminie Wojnicz. Na wydarzenia każda z siedmiu organizujacych go gmin otrzyma po 180 tys. zł.

Inf. UMWM

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.