poniedziałek, 22 lipiec 2019 12:36

Tarnów: Sprawca stłuczki zginął po zderzeniu z autobusem

Napisała

Mężczyzna, który uciekał po niegroźnej stłuczce, uderzył w tył autobusu komunikacji miejskiej w Tarnowie. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że zmarł w szpitalu. Jak doszło do wypadku?

 

Wczoraj 21 lipca około godziny 20.00 61-letni mieszkaniec Tarnowa jadąc ulicą Czerwonych Klonów zignorował nadawany sygnał świetlny koloru czerwonego i wjechał na skrzyżowanie. Tu doprowadził do kolizji z fiatem, którego kierowca jechał w kierunku Wierzchosławic. Ucieczka z miejsca kolizji doprowadziła do kolejnego, poważniejszego zdarzenia. Mężczyzna wjechał na zajezdnię autobusową i uderzył w tył zaparkowanego autobusu komunikacji miejskiej w Tarnowie, w którym na szczęście był tylko kierowca. 

Na miejsce przybyli ratownicy, którzy udzielali pomocy rannemu kierowcy. Świadkowie tego zdarzenia mówią, że wyczuwalna była od kierującego silna woń alkoholu. Został on zabrany z urazem głowy oraz klatki piersiowej do tarnowskiego szpitala, gdzie została pobrana krew na zawartość alkoholu. Pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń.

W nocy dyżurny lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie przekazał, że mężczyzna około godziny 2 w nocy zmarł.

Obecnie Komenda Miejska Policji w Tarnowie prowadzi czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku.

Tarnowscy policjanci w dalszym ciągu apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, bezwzględnego przestrzegania znaków drogowych oraz niewsiadanie za kierownicę swoich samochodów po spożyciu alkoholu lub substancji podobnie działających.

inf. i foto: KPP w Tarnowie

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.