czwartek, 12 wrzesień 2019 17:03

Tarnów: Wyjątkowy speklakl w Centrum Sztuki Mościce

Napisała

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie będzie gościło u siebie twórców przedstawienia, które przełamuje bariery. Spektakl „Wojna w niebie" został stworzony przez osoby niesłyszące, niedosłyszące i słyszące.

Sztuka udowadnia, że teatr może być przestrzenią poruszającego doświadczenia spotkania różnych światów. Scenariusz oparty został na utworze Josepha Chaikina, który poprzez afazję (zaburzenie funkcji językowych powstałe w wyniku uszkodzenia mózgu) sam został wykluczony ze społeczeństwa.

Tekst „Wojny w niebie" został przetłumaczony na polski język migowy, tak aby poetycka forma tekstu została zachowana, a jednocześnie była w pełni zrozumiała przez osoby głuche.

Na scenie wystąpią Dominika Kozłowska, Patrycja Nosowicz, Rafał Bołdys i Krystian Maligłówka. Całość wyreżyserowała Dominika Feiglewicz. Tarnowski pokaz spektaklu jest organizowany w ramach projektu Małopolska. Kultura Wrażliwa.

Kiedy? Piątek 13 września, o godz. 18.00.

inf. i foto: UMWM

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.