poniedziałek, 30 wrzesień 2019 13:56

Tarnów: Kolorowy Festiwal Kultury Dziecięcej „Mali Giganci”

Napisała

Kolorowy XI Gminny Festiwal Kultury Dziecięcej odbył się 22 września przy Szkole Podstawowej w Zgłobicach. W bajecznym święcie przedszkolaków wzięło udział jedenaście placówek przedszkolnych z terenu gminy Tarnów. Mali Giganci na zgłobickiej scenie zaprezentowali swoje liczne talenty – wokalne, taneczne i aktorskie, choć podczas tegorocznego festiwalu dominowała przede wszystkim choreografia taneczna. Barwne stroje, energia i pomysłowość małych wykonawców zachwyciły nie tylko jury, lecz także publiczność.

Komisja konkursowa miała więc trudne zadanie, by wybrać zwycięzców, zwłaszcza że każda z małych gwiazd pokazała się od jak najlepszej strony. Jednak po długich naradach jury w składzie Ewa Sojat – wicedyrektor MCDN ds. Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, Katarzyna Biel – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Tarnów oraz Stanisław Jędrzejczyk pierwsze miejsce przyznali roztańczonym przedszkolakom z Krainy Marzeń w Zgłobicach. Srebrny medal zaś powędrował do Publicznego Przedszkola w Woli Rzędzińskiej, natomiast brąz przypadł Przedszkolu Niepublicznemu Sacré Coeur w Tarnowie. W pełni zasłużone nagrody otrzymały wszystkie placówki przedszkolne, a na pozostałych małych uczestników Festiwalu czekała moc atrakcji, w tym smaczny poczęstunek, dmuchane zamki, konkursy i zabawy animacyjne dla dzieci. Ponadto przedszkolakom rozdano specjalne kupony do loterii fantowej, w której do rozlosowania było wiele cennych nagród, w tym rower od wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła.

Należy zaznaczyć, iż Festiwal Kultury Dziecięcej Mali Giganci swoim patronatem objął wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, a jego współorganizatorem było Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Inf. i foto: UG Tarnów

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.