czwartek, 10 październik 2019 14:42

Tarnów: W Szpitalu im. Św. Łukasza otwarto nowoczesne laboratorium analityczne

Napisała

W Szpitalu im. Św. Łukasza w Tarnowie – w obecności marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego oraz Marty Malec-Lech z zarządu województwa – uroczyście otwarto przebudowane pomieszczenia na potrzeby diagnostyki laboratoryjnej. Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł. Były to głównie środki europejskie oraz z budżetu państwa.

Laboratorium składa się z dwóch pracowni – analityki i mikrobiologicznej. Wydzielone są obszary funkcjonalne: koagulologii, hematologii, badań białek, badań hormonów, toksykologii, analizy ogólnej i platformy analitycznej.

- Otwarcie nowej przestrzeni dla laboratorium do diagnostyki to ważny moment przede wszystkim dla pacjentów – powiedziała dyrektor szpitala Anna Czech.

Marszałek Witold Kozłowski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w tarnowskim szpitalu wojewódzkim zrealizowana została kolejna inwestycja.

Cieszę się, że laboratorium w dużo lepszych warunkach pracuje już pełną parą. To wspaniałe, że w tak krótkim czasie Tarnów zyskał kolejne specjalistyczne pracownie, które ułatwią pracę lekarzy i posłużą pacjentom. Wcześniej kupowane były supernowoczesne urządzenia, teraz oddajemy nowe pomieszczenia, w których będzie dokonywać się diagnostyka, tak ważna w procesie leczenia. Podnoszony jest systematycznie standard służenia pacjentom - stwierdził Witold Kozłowski.

Marta Malec-Lech z zarządu województwa mówiła, że ta inwestycja przyniesie dużo korzyści pacjentom oraz polepszy warunki pracy personelu medycznego.

- Jako samorząd wojewódzki mocno wspieramy szpital w Tarnowie. W budżecie województwa na następny rok, nad którym pracujemy, także uwzględnione będą jego potrzeby - zapewniła Marta Malec-Lech.

W tym roku w Szpitalu im. Św. Łukasza planowane jest wykonanie około miliona laboratoryjnych badań diagnostycznych.

inf. i foto: UMWM

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.