Odpowie za zakłócenie mszy świętej Wyróżniony

poniedziałek, 12 marzec 2018 15:44

Zatrzymany został mężczyzna uniemożliwiający spokojny przebieg mszy świętej w tarnowskiej katedrze. Odpowie on za przeszkadzanie w publicznym wykonywaniu aktu religijnego, za co prawo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

W piątkowy wieczór, po godzinie 18.00 oficer dyżurny tarnowskiej Policji odebrał zgłoszenie od jednego z uczestników mszy świętej w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Dzwoniący prosił o udzielenie pomocy przy ujętym mężczyźnie, w związku z zakłóceniem przebiegu wieczornego nabożeństwa. Na miejscu wysłany został patrol z Komisariatu Tarnów-Centrum. Policjanci szybko ustalili przebieg zdarzenia.

Podczas odprawianej mszy, siedzący w ławce mężczyzna, zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy. Drwił również z odprawiającego mszę księdza i przeszkadzał w modlitwie obecnym w kościele wiernym. Osoby siedzące w jego pobliżu próbowały uspokajać mężczyznę, ale on sam nic sobie z tego nie robił i nadal używając obraźliwych słów, uniemożliwiał udział w mszy zarówno wiernym jak i wikariuszowi. Widząc co się dzieje, jeden ze spowiadających księży opuścił konfesjonał i z pomocą uczestnika mszy, wyprowadzili awanturnika z kościoła. O zdarzeniu poinformowano Policję. Policyjny patrol zatrzymał 47-letniego mieszkańca Tarnowa, który jak się okazało był nietrzeźwy i miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut z art. 195 par. 1 kodeksu karnego - przeszkadzania w publicznym wykonywaniu aktu religijnego kościoła. Do wszystkiego się przyznał. Skorzystał też z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Info: policja

Manuel Langer

Manuel Langer

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA