czwartek, 19 kwiecień 2018 13:21

Tarnów: miejskie przygotowania do Synodu

Napisał

Kilka tysięcy wiernych spodziewanych jest na uroczystej inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 kwietnia o godzinie 10 w parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej. Zostaną zapewnione parkingi dla busów, autobusów i samochodów osobowych, którymi wierni przyjadą do Tarnowa, a wybrane ulice będą zamknięte dla ruchu pojazdów lub zostanie na nich zmieniona organizacja ruchu.

Wierni przybywający na uroczystość autobusami i busami będą mieć wydzielone pasy postojowe na ulicy Starodąbrowskiej w rejonie ronda Giedroycia. Pozostałe pojazdy, oznaczone logo V Synodu, będą mogły parkować na dawnym placu targowym, tak zwanej Kapłonówce (Kapłanówce) i na wszystkich miejscach postojowych w okolicy placu. Wjazd na plac będzie możliwy tylko od strony ulicy Starodąbrowskiej. Wybrane ulice w tym rejonie zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów. Planowane jest również wyznaczenie miejsc postojowych dla samochodów osób duchownych na terenach należących do tarnowskich instytucji. W sobotę, od godziny 9 wjazd na ulicę M. B. Fatimskiej od strony ul. Słonecznej i ks. Sitki oraz od ulicy Cegielnianej zostanie na czas trwania inauguracji i procesji zamknięty. Na ulicy ks. Marszałka i południowym odcinku ul. Szpitalnej nastąpi odpowiednio wcześniej zmiana dotychczas obowiązującej organizacji ruchu – wprowadzone zostaną zakazy ruchu.

Uroczystości inaugurujące Synod rozpoczną się o godzinie 10 w parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej. O godzinie 10.30, uczestnicy uroczystości przejdą w procesji ulicami miasta z kościoła św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej na Rynek i do tarnowskiej katedry, gdzie o godzinie 11 rozpocznie się uroczysta msza święta. Procesja przejdzie ulicami: M. B. Fatimskiej, Mickiewicza, Brodzińskiego. Wałową i Katedralną. Dla osób zgromadzonych na Rynku, zostaną zamontowane telebimy z transmisją uroczystości. Po jej zakończeniu wierni udadzą się do tarnowskiego Seminarium Duchownego.

Przed i w czasie trwania procesji w miejscach zawężeń jezdni oraz na ul. Wekslarskiej zostaną zlikwidowane miejsca postojowe, a ruch drogowy na tych ulicach podczas przemarszu procesji zostanie zamknięty. Kierujących prosimy o usunięcie parkujących pojazdów z miejsc wyłączonych i stosowanie się do zmian w oznakowaniu oraz do sygnałów kierujących ruchem funkcjonariuszy policji. W zabezpieczeniu uroczystości wezmą również udział strażnicy Straży Miejskiej i strażacy OSP.

Info/foto: UM Tarnów

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.