wtorek, 15 maj 2018 10:45

Tarnów: złoci małżonkowie

Napisał

22 pary świętowały dziś złoty jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. Podczas uroczystości na Sali Lustrzanej prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, wręczył jubilatom medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi dla życia rodzinnego i społecznego.

Prezydent miasta życzył jubilatom zdrowia, satysfakcji i uznania od tarnowskiej społeczności. – Wielu z państwa związało swoje losy z naszym miastem. Chcę dzisiaj podziękować za wasz dorobek rodzinny, społeczny i zawodowy – podkreślał Roman Ciepiela. Odznaczenia państwowe są przyznawane parom, które mogą pochwalić się 50-letnim lub dłuższym stażem małżeńskim. Wśród dziś świętujących były małżeństwa, które wspólne życie prowadzą od 55-ciu, 59-ciu, 60-ciu czy 65-ciu lat. Józefa i Stanisław Olszówkowie wzięli ślub 60 lat temu. Podkreślają, że dla długiego, udanego związku najważniejsza jest zgoda i wzajemne zrozumienie. – Zawsze możemy na siebie liczyć jako małżonkowie i tak będzie do końca życia. Mamy dobre dzieci, które bardzo nas dbają. Bywało ciężko, ale radziliśmy sobie – mówiła pani Józefa. Jubilaci oraz ich bliscy i przyjaciele, którzy towarzyszyli im podczas uroczystości, wysłuchali mini recitalu, przygotowanego przez uczniów tarnowskiej szkoły muzycznej, zabrzmiał też zwyczajowo grany podczas ślubów Marsz Mendelsona - na pamiątkę ważnych chwil sprzed lat. Oprócz medali dla świętujących były też kwiaty i lampka szampana.

Przypomnijmy - aby ubiegać się o medal Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi dla życia rodzinnego i społecznego należy mieć minimum pięćdziesięcioletni staż małżeński. Wniosek o przyznanie odznaczenia należy złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Lista odznaczonych:

1. Kazimiera i Włodzimierz Brodowie 50 lat
2. Krystyna i Wacław Chodaccy 65 lat
3. Jadwiga i Ryszard Kluzikowie 50 lat
4. Helena i Józef Labokowie 50 lat
5. Maria i Tadeusz Lisowscy 60 lat
6. Kazimiera i Bronisław Molczykowie 60 lat
7. Janina i Bronisław Golcowie 59 lat
8. Józefa i Henryk Klofowie 54 lat
9. Krystyna i Michał Kowalowie 50 lat
10. Krystyna i Wiesław Kwaśniewiczowie 50 lat
11. Wiktoria i Wiesław Matyjewiczowie 50 lat
12. Władysława i Tadeusz Starcowie 50 lat
13. Zofia i Stanisław Żabowie 50 lat
14. Zofia i Adam Durowie 50 lat
15. Krystyna i Władysław Gajowie 50 lat
16. Krystyna i Stanisław Machajowie 50 lat
17. Wanda i Eugeniusz Machetowie 50 lat
18. Kazimiera i Marian Makowcowie 50 lat
19. Alicja i Józef Misiaszkowie 55 lat
20. Józefa i Stanisław Olszówkowie 60 lat
21. Władysława i Stanisław Pyrchlowie 60 lat
22. Wanda i Jan Starostkowie 50 lat

Info/foto: UM Tarnów

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.