środa, 11 lipiec 2018 09:40

Radłów: utonięcie w Dunajcu

Napisał

Tragicznym bilansem niestety zakończył się miniony weekend. Z Dunajca wyłowiono ciało mężczyzny, który w sobotę, w miejscowości Zdrochec kąpał się w rzece.

W sobotę w godzinach popołudniowych mieszkaniec powiatu tarnowskiego wraz z dwójką kolegów wypoczywał nad Dunajcem w Zdrochcu (wieś w gminie Radłów). Po wyjściu z wody znajomi stracili z oczu 36-latka, który oddalił się od brzegu. Po bezskutecznych poszukiwaniach wrócili do domu i o zdarzeniu powiadomili Policję. Natychmiast przez policjantów zostały podjęte działania z użyciem psa tropiącego oraz ze strażakami z tarnowskiej Państwowej Straży Pożarnej i miejscowymi ochotnikami, które przerwano po nastaniu zmroku. Mężczyzny nie udało się odnaleźć. Kontynuowana od rana w niedzielę akcja poszukiwawcza zakończyła się ujawnieniem przez strażaków - płetwonurków, w korycie rzeki ciała 36-latka. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich w tragicznym zdarzeniu. Wiadomo, że mężczyźni spożywali wcześniej alkohol.

Info: policja

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.