czwartek, 12 lipiec 2018 10:43

Skrabliści zawalczą o tytuł mistrza Krakowa

Napisał

Pasjonaci najpopularniejszej gry słownej na świecie przyjadą 28–29 lipca pod Wawel, by wziąć udział w Mistrzostwach Krakowa w Scrabble 2018. Zawody należą do prestiżowego cyklu Grand Prix i co roku przyciągają najlepszych skrablistów z całego kraju. Można się zapisać przez internet lub w dniu rozpoczęcia zawodów u sędziego. Patronat nad turniejem sprawują prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Rada Dzielnicy Nowa Huta.

Mistrzostwa Krakowa w Scrabble odbywają się w Nowohuckim Centrum Kultury. W tym roku rozpoczną się w sobotę 28 lipca o godz. 12.00 i będą trwać do godz. 20.00. W niedzielę 29 lipca od godz. 9.30 zawody będą kontynuowane, a o 14.30 odbędzie się oficjalne zamknięcie mistrzostw połączone z rozdaniem nagród dla najlepszych zawodników.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.pfs.org.pl.

Scrabble to najpopularniejsza na świecie planszowa gra słowna, polegająca na układaniu wyrazów z dolosowanych liter o odpowiedniej wartości punktowej. Oprócz sportowej rywalizacji to również intelektualna rozrywka, popularyzująca piękno i poprawne używanie języka polskiego.

Info/foto: UM Kraków

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.