poniedziałek, 27 sierpień 2018 09:09

Karambol na A4. 10 osób rannych

Napisała

Poważny wypadek na odcinku Tarnów-Dębica na autostradzie A4. Doszło tam do zderzenia pięciu samochodów osobowych i busa dostawczego. Dziesięć osób zostało rannych.

 Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 11. Samochód jadący w kierunku Dębicy stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bariery energochłonne. Uderzenie to spowodowało odrzut kamieni i ziemi na przeciwległy pas ruchu, czyli nitkę w kierunku Tarnowa. Tymi właśnie kamieniami i ziemią został obrzucony jeden z samochodów. Kierowca zatrzymał się na pasie awaryjnym. Wtedy to inne samochody zaczęły hamować i chciały pomóc poszkodowanemu kierowcy. Jednak złe warunki atmosferyczne doprowadziły tam do karambolu.

W wyniku wypadku dwie osoby są w ciężkim stanie, trzy osoby mają urazy i złamania kończyn, natomiast pięć osób zostało opatrzonych na miejscu i nie wymagały one hospitalizacji. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Dębicy, Mielcu i Tarnowie.

Utrudnienia trwały do około godziny 15.

 

Źródło: TVN24, 112malopolska.pl

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.