Wypadek w Woli Wielkiej. Zginął piłkarz Krystian Popiela. Wyróżniony

poniedziałek, 10 wrzesień 2018 15:56

Krystian Popiela bardzo dobrze zapowiadający się 20-letni piłkarz Stali Rzeszów zginął wczoraj w wypadku w Woli Wielkiej, na autostradzie A4 koło Dębicy. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 września, około godz.18.30 na autostradzie w miejscowości Wola Wielka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem passatem, jadąc w kierunku Rzeszowa, stracił kontrolę nad pojazdem, uderzył w bariery oddzielające kierunki jazdy, a następnie zjechał na pobocze i uderzając w przydrożną fosę kilkakrotnie koziołkował. W wyniku doznanych obrażeń kierowca volkswagena zmarł.

"Krystian był tarnowianinem i wychowankiem Olympiakosu Pireus. Podchodził z rodziny, ktora od pokoleń związana była z Unią Tarnów. W naszej drużynie występował m.in. ojciec Krystiana Jarosław, wujek i aktualny zawodnik "Jaskółek" Łukasz, a także Daniel, Paweł, Dariusz, Jacek czy aktualni podopieczni Akademii Piłkarskiej Borys i Jakub. Krystian reprezentował barwy tarnowskiej Unii w rundzie wiosennej 2017/18. W 19 meczach zdobył 5 bramek. Najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny Krystiana. Spoczywaj w spokoju." - tak żegna swojego byłego zawodnika Unia Tarnów. 

Informację o tragicznym wydarzeniu zamieściła też Wisła Płock, w której grając zadebiutował w ekstraklasie. 

Krystian Popiela "Piłkarzem Wisły Płock został 13 lipca 2016 roku, przenosząc się do nas z włoskiego Cagliari. W ciągu roku rozegrał dwa oficjalne spotkania w niebiesko-biało niebieskich barwach. Najpierw przeciwko Piastowi Gliwice, a potem ze Śląskiem Wrocław. Latem 2017 roku trafił na wypożyczenie do Olimpii Grudziądz, a pół roku później zasilił Unię Tarnów. W lipcu tego roku przeszedł do trzecioligowej Stali Rzeszów. Zaledwie 20-letni Krystian podczas swojej kariery zdążył rozegrać także kilka meczów dla młodzieżowych reprezentacji Polski. Zawsze uśmiechnięty, dobry, pomocny i pogodny człowiek - takiego Płock go zapamięta. Wyrazy głębokiego współczucia i najszczersze kondolencje dla rodziny oraz najbliższych Krystiana Popieli." - napisała na swojej stornie Wisła Płock. 

Od obecnego sezonu był piłkarzem Stali Rzeszów. "Pogrążeni w smutku informujemy o tragicznej śmierci Krystiana Popieli – naszego kolegi i świetnie zapowiadającego się piłkarza. Wiadomość ta jest straszliwym ciosem dla wszystkich osób związanych z piłkarską Stalą Rzeszów. W chwili obecnej chcielibyśmy przekazać wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim Krystiana. Informacje na temat uroczystości pogrzebowych przekażemy wkrótce." przekazano na oficjalnej stronie klubu. 

mg, foto: Stal Rzeszów

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA