poniedziałek, 24 wrzesień 2018 10:26

Będzie obwodnica Lisiej Góry

Napisał

6 września Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję w sprawie ustalenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia pn.: „Budowa obwodnicy Lisiej Góry w ciągu drogi wojewódzkiej 984″. – Decyzja jest ostateczna i oznacza, że możemy starać się o środki na budowę – mówi Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra.

Obwodnica w Lisiej Górze jest niezbędna. Po pierwsze, znacząco poprawi warunki tranzytu pojazdów w kierunku Mielca. Po drugie podniesie bezpieczeństwo w dotychczasowym układzie komunikacyjnym, który zostanie odciążony. Chodzi przede wszystkim o ulice: Tarnowską, Jaracza i Mielecką.

Argumenty „za” obwodnicą są oczywiste. – Przebiegająca przez centrum Lisiej Góry droga wojewódzka nr 984 stanowi obecnie element podstawowego układu komunikacyjnego, ale nie jest do niego przystosowana – mówi wójt Mikuła. – Wąska jezdnia, słaba widoczność, bezpośrednie zjazdy do prywatnych posesji w połączeniu z dużymi natężeniami ruchu, stanowią znaczne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu i powodują, że ciąg ten nie jest bezpieczny tak dla kierowców, jak i mieszkańców.

Warto podkreślić, że szczególnie niebezpieczne są dwa łuki poziome na odcinku drogi wojewódzkiej nr 984 w Lisiej Górze (wschodni odcinek ulicy Jaracza). W miejscach tych dochodzi do licznych zdarzeń drogowych.

Dlatego też, planowana inwestycja jest koniecznością, gdyż przyczyni się do segregacji ruchu tranzytowego oraz ruchu lokalnego. Z uwagi na przejęcie przez nowe połączenie ruchu tranzytowego, straci na znaczeniu istniejący konflikt nakładania się ruchu lokalnego i tranzytowego (główny problem funkcji ul. Jaracza, która jest częścią DW 984).

Planowana obwodnica zwiększy więc komfort i bezpieczeństwo korzystania z istniejących dróg.

Info: UG Lisia Góra

Loteria Orlen
Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.