Manuel Langer

Manuel Langer

Posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz po raz kolejny odniosła się do kwestii swojego odejścia. Tym razem udzieliła ciekawego wywiadu magazynowi "Sieci". Trudno z niego wyprowadzić jednoznaczne wnioski, ale treść sugeruje, że co prawda nie będzie startowała w wyborach do Sejmu i Senatu, natomiast nie jest wykluczone, ze będzie ubiegała się o innego rodzaju funkcję publiczną. Poza tym prawie na pewno nie zniknie z mediów społecznościowych.

Zawiadomienie to wynik kontroli, którą zlecił prezydent Krakowa w związku z informacjami o przywłaszczeniu przez pracownika spółki pieniędzy pochodzących z opłat za parkowanie. Po kontroli przeprowadzonej przez Wydział Kontroli Wewnętrznej UMK zdecydowano o skierowaniu zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 77 pkt 1 ustawy o rachunkowości, polegającego na nierzetelnym prowadzeniu ksiąg rachunkowych przez spółkę.

Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Adrian Zandberg ogłosili wspólny start ich partii w wyborach parlamentarnych.

Młodzież aplikująca w Krakowie do wymarzonej szkoły średniej przechodzi właśnie piekło. Między bajki można włożyć opinie, że w Krakowie nie jest aż tak znowu źle. O tym jak od podszewki wygląda rekrutacja i skąd wynikły obecne problemy opowiada w rozmowie z nami Maria Stalmach – Krzyworzeka, wiceprezes zarządu okręgu małopolskiego ZNP.

Do czego uprawniony jest pojazd bezemisyjny? Gdzie może bezpłatnie parkować? Czy może jeździć po wyznaczonych pasach ruchu dla autobusów?

Dzięki inicjatywie radnych Miasta Krakowa mieszkańcy Podgórza Duchackiego zyskali nową stację rowerów Wavelo. To już 171. punkt na mapie miejskiej wypożyczalni.

Strona 1 z 620