Manuel Langer

Manuel Langer

Czy Unia Europejska powinna się zmienić? W jakim kierunku te zmiany powinny iść? Jaki jest stosunek PSL i osobisty Adama Jarubasa do polsko-polskiego sporu? Wieloletni marszałek województwa świętokrzyskiego i wiceprezes PSL był naszym gościem.

Wyposażenie Sułkowickiego Ośrodka Kultury, a przede wszystkim działającej w jej strukturach Orkiestry Dętej zostało wzbogacone o trąbkę, 2 komplety mikrofonów pojemnościowych, 2 komplety mikrofonów bezprzewodowych, 2 mikrofony do nagrywania oraz 2 aktywne kolumny estradowe.

Orkiestra Koźmice powstała ponad rok temu. Skupia około dwudziestu muzyków, z których najmłodszy ma zaledwie kilkanaście lat, najstarszy zaś mógłby być z powodzeniem dla większości dziadkiem. Koncertowała do tej pory lokalnie, dlatego wyjazd do Monachium i udział w tamtejszym Święcie Muzyki Dętej był dla orkiestry prawdziwym wyzwaniem.

Zbliżają się Juwenalia. W związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi w okresie od nocy z 23 na 24 maja do nocy z 26 na 27 maja zostaną wprowadzone wzmocnienia komunikacji nocnej.

Prezydent Jacek Majchrowski zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o podjęcie działań na szczeblu rządowym oraz udzielenie wsparcia Gminie Miejskiej Kraków dla zapewnienia odpowiedniego poziomu pomocy, zarówno dla pracowników ArcelorMittal Poland oddział w Krakowie, jak i adeptów kierunków hutniczych realizowanych na krakowskich uczelniach wyższych. Wystosowanie apelu ma związek z planowanym przez indyjski koncern tymczasowym wstrzymaniu pracy wielkiego pieca oraz stalowni w krakowskiej hucie.

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik przekazał Gminie Dobczyce na ręce Burmistrza Tomasza Susia promesę w wysokości 3,5 miliona złotych na dokończenie budowy Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach. Są to środki finansowe przekazane przez premiera Mateusza Morawieckiego, po aplikacji złożonej przez Gminę Dobczyce o wsparcie finansowe tego zadania ze środków rządowych.

Strona 1 z 598