czwartek, 18 październik 2018 10:13

Będzie więcej miejsc opieki nad małymi dziećmi?

Napisał

Większe rządowe wsparcie finansowe dla tworzenia przez samorządy nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 zapowiedziała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, która przebywała w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. Kazimierz Koprowski, kandydat PiS – Zjednoczonej na Prezydenta Tarnowa w pierwszej kolejności chciałby wybudować nowy żłobek na Osiedlu Westerplatte. Jednocześnie zwrócił się do pani minister o pomoc w odtworzeniu szkolnych stołówek.

czwartek, 18 październik 2018 10:09

Rusza rewitalizacja Rynku w Zakliczynie

Napisał

Zakliczyn otrzymał pierwszą transzę pieniędzy z ogólnej rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów na rewitalizację Rynku. Prace ruszą po wyborze wykonawcy inwestycji – jeszcze w tym roku zrealizowany zostanie pierwszy etap, zakładający remont elewacji i wykonanie opaski wokół Ratusza, odnowienie kapliczki św. Floriana oraz konserwację zabytkowych elementów studni.

Nowoczesna, funkcjonalna, dostosowana do potrzeb funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz mieszkańców Tarnowa – taka jest nowa siedziba Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Ruchem przy ul. Nadbrzeżnej 7. W budynku pracują już strażnicy miejscy oraz pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego. Za kilka miesięcy działalność w nim rozpocznie Centrum Zarządzania Ruchem, którego częścią będzie Inteligentny Transport Samochodowy Zarządu Dróg i Komunikacji.

środa, 17 październik 2018 11:39

Będzie nowa ścieżka rowerowa w gminie Lisia Góra

Napisał

125 000,00 zł pozyskanych środków na realizację projektu: Wzbogacenie oferty spędzania wolnego czasu poprzez budowę i wytyczenie szlaku rowerowego wraz z nowym obiektem infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w gminie Lisia Góra.

środa, 17 październik 2018 11:41

Tuchów: znamy sprawcę włamania do klasztoru

Napisała

W ubiegłym tygodniu dyżurny tarnowskiej Policji przyjął zgłoszenie o włamaniu na teren klasztoru w Tuchowie. Sprawca sforsował drzwi wejściowe pomieszczenia biurowego, skąd ukradł gotówkę. Sprawą zajęli się miejscowi policjanci.

11 października 2018 r. podpisano akt notarialny oraz protokół uzgodnień dotyczący wymiany gruntów pomiędzy gminą Radłów, a Kruszgeo Rzeszów.

W niedzielę 14 października w Centrum Sztuki Mościce odbyła się gala „Fundusze z kulturą”. Burmistrz Tuchowa Adam Drogoś z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Stanisława Sorysa odebrał nagrodę dla Gminy Tuchów za efektywne wykorzystanie funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Po pięknej i emocjonującej jeździe Kacper Szczurek i Kajetan Gawron wjechali do ścisłych finałów, gdzie po pasjonującym pojedynku ostatecznie zajęli Kacper 4 miejsce w kategorii Super Rok, a Kajetan 8 miejsce w kategorii Mini Rok oraz bardzo dobra postawa reszty naszych zawodników - tak w skrócie można podsumować ostatnie międzynarodowe zmagania zawodników kartingowych z tarnowskiego klubu.

Policjanci z Tarnowa konsekwentnie realizują swój plan oczyszczenia miasta z narkotyków. Tym razem przejęli blisko 2 kilogramy amfetaminy, kilkadziesiąt gramów marihuany i tabletki ekstazy, o czarnorynkowej wartości około 70 tysięcy złotych. Zatrzymany został 31-letni diler, który usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. 

Strona 1 z 65

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA