Na jednej ze ścian hali sportowej szkoły w Tarnowcu pojawił się ogromny mural przedstawiający Rotmistrza Pileckiego (jest on patronem placówki). Za jego wykonanie odpowiada znany i ceniony artysta, Ryszard Paprocki, zamieszkały w Krakowie. W rozmowie z nami opowiedział nam ile trwa wykonanie muralu, jak trudna jest to praca i jak to się stało, że tego rodzaju dzieł sztuki mamy w Polsce coraz więcej.

piątek, 21 wrzesień 2018 11:39

O tarnówskich TGIS-ach w Warszawie

Napisał

Rozpoczyna się etap wyboru partnera prywatnego do budowy Tarnowskich Gniazd Innowacyjnych Specjalizacji. Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela poinformował o tym we wtorek w Warszawie, podczas konferencji poświęconej rozwojowi partnerstwa publiczno - prywatnego w Polsce.

Gmina Zakliczyn otrzymała przeszło 1,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki do budowy hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu. Inwestycja realizowana będzie w cyklu dwuletnim.

środa, 19 wrzesień 2018 13:18

Finał projektu „Kuźnia Start-upów”

Napisał

Zakończyła się realizacja projektu „Kuźnia Start-upów”. Został on zwieńczony konferencją podsumowującą, w której uczestniczyło osiem zespołów ze szkół średnich Powiatu Tarnowskiego: ZSOiZ Ciężkowice, ZSOiZ Gromnik, ZSP Ryglice, CKZiU Tuchów, ZSLiT w Wojniczu, ZSP Zakliczyn, ZSP Żabno oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

Zakończył się Karting Camp Tarnów 2018 i kolejny raz sport kartingowy w regionie małopolski przebił swoją popularnością inne ogólnodostępne dziedziny sportów. To największy i jedyny taki w Polsce realizowany program, w którym integrują się różne grupy dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa". Wystarczyło kilkadziesiąt dni, żeby ogromna rzesza młodych adeptów zrobiło swój pierwszy krok w sporcie kartingowym oraz nabyła praktyczne umiejętności z bezpieczeństwa ruchu drogowego. W projekcie sportowo-edukacyjnym z cyklu PIERWSZY KROK W KARTINGU dzieci przedszkolne i młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych w formie szkoleń na obiekcie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów. Zajęcia rozpoczęły się końcem czerwca i trwały przez lipiec oraz sierpień, łączyły tematykę bezpieczeństwa z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją z wykorzystaniem gokartów. Każdy począwszy od przedszkola po przez podstawówkę, aż po ucznia szkoły średniej oraz osoby niepełnosprawne brał udział w zajęciach.

wtorek, 18 wrzesień 2018 10:28

Tarnów: miejski transport z Google Maps

Napisał

Komunikacja miejska w telefonie? – tak to możliwe. Dzięki Google Maps, można w łatwy sposób zaplanować swoją podróż po Tarnowie, nie tracąc czasu na szukanie alternatywnych rozwiązań. Tarnów bowiem jest jedynym miastem w Polsce z realnymi czasami odjazdu, publikowanymi na tym popularnym serwisie.

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 12:52

Tarnów: „Kanon Architektury” po raz dziewiąty

Napisał

Rusza dziewiąta już edycja konkursu „Kanon Architektury”. Zgodnie z regulaminem, w bieżącym roku organizowany jest on w kategorii najładniejsza reklama. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do piątku, 28 września.

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 12:22

Tarnów: bezpłatne badania w ZPS

Napisał

W ramach odbywających się w dniach 24-30 września Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia, w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie bezpłatnie i bez skierowania wykonać będzie można kolonoskopię, densytometrię i badania słuchu oraz skorzystać z konsultacji ortopedycznych i zabiegów w kriokomorze.

piątek, 14 wrzesień 2018 12:55

Anna Brożek wicemistrzynią świata

Napisał

Zawodniczka AZS PWSZ Tarnów, Anna Brożek wywalczyła wczoraj w Innsbrucku tytuł wicemistrzyni świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. O krok od podium była także jej klubowa koleżanka, Aleksandra Kałucka, która ostatecznie sklasyfikowana została na czwartej pozycji.

Strona 1 z 58

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA