piątek, 16 listopad 2018 11:19

Dwudniowe szachowe zmagania w Burzynie

Napisał

W dniach 13 i 14 listopada Dom Kultury w Burzynie był miejscem rozgrywek o mistrzostwo powiatu tarnowskiego w szachach drużynowych. We wtorek 13 listopada odbyły się igrzyska dziecięce (rocznik 2006 i młodsi) w których uczestniczyło 7 szkół liczących po 4 zawodników.

piątek, 16 listopad 2018 10:57

Tarnowiec: III Marszobieg w Dobrucowej

Napisał

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę Listopada, miłośnicy biegania oraz Nordic Walking spotkali się w Dobrucowej na Marszobiegu Pamięci Obozu Hitlerowskiego w Szebniach. W tym roku była to już trzecia edycja imprezy, na którą przybyło ponad 100 osób. Po powitaniu uczestników biegu i marszu przez pomysłodawcę imprezy - sołtysa wsi Jarosława Lulę oraz dyrektora GOKu – Bartłomieja Smykę, nastąpiło przejście pod Pomnik oraz złożenie kwiatów. Wszyscy zgromadzeni minutą ciszy oddali cześć Ofiarom obozu w Szebniach. Następnie, zgodnie z planem wyruszyliśmy w trasę, biegnącą przez las w Dobrucowej.

Dyżurny tarnowskiej Policji przyjął zgłoszenie o zniszczeniu, położonej na skrzyżowaniu ulic Tarnowskiej z Podkarpacką w Ryglicach, pochodzącej z 1831 roku kapliczki św. Jana Nepomucena.

Ponad 210 prac zgłoszono do organizowanego już po raz czwarty przez Urząd Miasta Tarnowa, konkursu plastycznego „Polska Sto Lat Niepodległa”. Najwyżej ocenione zostały prace Niny Hynek, Małgorzaty Kozłeckiej, Aleksandry Wilk i Jakuba Gawlika. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, połączone z prezentacją prac laureatów odbyło się dzisiaj w Sali Lustrzanej.

W Zespole szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu odbyły się uroczyste obchody 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Działanie to zostało zrealizowane w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość”. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w organizację wydarzenia mającego na celu kształtowanie postawy patriotycznej zarówno wśród młodego pokolenia jak i społeczności lokalnej. Podejmowane działania miały wymiar lokalny. Uroczystość tą uświetnił swoja obecnością Starosta Powiatu Tarnowskiego Pan Roman Łucarz oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Promocji Pan Czesław Mida.

Ponad 300 osób rywalizowało w odbywającym się corocznie 11 listopada - organizowanym już po raz dwudziesty trzeci - „Biegu Sokołów”, W tym roku bieg rozgrywany był w ramach Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości „Od Bałtyku do Tatr”.

Z okazji trwającego właśnie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa zaprasza wszystkich chętnych do udziału w facebookowym konkursie na grafikę piątej edycji "Tarnowskiego Juniora Biznesu". Zgłoszenia są przyjmowane do niedzieli, 18 listopada włącznie.

Przyjechał do Tarnowa odwiedzić syna. Zgubił się w centrum miasta i kilka godzin błąkał się nie mogąc odnaleźć właściwej kamienicy. Pomogli młodzi tarnowianie, którzy powiadomili policję.

Wypadek w Tarnowie. Na terenie jednej z galerii samochód przebił barierki i zatrzymał się na parkingu podziemnym.

Strona 1 z 73
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA