Tragiczne wiadomości z Karwodrzy (powiat tarnowski). Nad ranem doszło tam do pożaru domu mieszkalnego. Strażacy w budynku obok znaleźli ciało mieszkanki.

piątek, 14 grudzień 2018 13:12

Sąsiedzka bijatyka w Tarnowie

Napisała

Niewinne spotkanie alkoholowe skończyło się pobiciem oraz kradzieżą. Napastnik najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Trójka nauczycieli ZSP w Ryglicach uczestniczyła w spotkaniu przygotowującym realizację międzynarodowego projektu „Just Be Humans - Say No To Any Forms Of Discrimination And Violence” z programu Erasmus plus, w który zaangażowane są również szkoły średnie z Włoch, Portugali, Węgier i Turcji.

iDominika Tabor z Wietrzychowic odebrała z rąk Anny Pieczarki z Zarządu Województwa Małopolskiego nagrodę Amicus Hominum - w kategorii inicjatywa młodych. Wręczenie wyróżnienia nastąpiło podczas XXI Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych.

piątek, 14 grudzień 2018 08:21

Tarnowscy seniorzy nie dali się oszukać!

Napisała

Po kilkutygodniowej przerwie ponownie w Tarnowie rozdzwoniły się telefony stacjonarne seniorów. Na szczęście w żadnym ze zgłoszonych przypadków, starsze osoby nie dały się oszukać.

piątek, 14 grudzień 2018 10:29

Tarnów: Opłatek Maltański po raz czwarty

Napisał

Blisko sto osób objętych na co dzień opieką tarnowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczyło w odbywającym się w Dworze Modrzewiowym hotelu „Cristal Park”, Opłatku Maltańskim. Inicjatorem organizowanego w Tarnowie już po raz czwarty opłatka był Polski Związek Kawalerów Maltańskich we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tarnowie.

W wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia nieczynna będzie większość obiektów sportowych Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyjątkiem są lodowiska przy ul. Traugutta i ul. Wojska Polskiego, z których będzie można skorzystać 24 grudnia oraz otwarty w wigilię stadion przy ul. Piłsudskiego.

czwartek, 13 grudzień 2018 12:05

Lisia Góra: rozśpiewane mikołajki

Napisał

Dniem szczególnie wyczekiwanym przez każde dziecko jest 6 grudnia, czyli Mikołajki. Jak co roku wszyscy uczniowie zostali obdarowani prezentami, jednak nie była to jedyna atrakcja tego dnia w naszej szkole. Aby umilić wszystkim ten radosny dzień Świętego Mikołaja, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Panią Magdaleną Szczygieł, Panem Dawidem Sutkowskim oraz Panią Aleksandrą Kozioł zorganizowali konkurs piosenki świątecznej pn. „Rozśpiewane Mikołajki”.

środa, 12 grudzień 2018 13:35

Adam Bartosz z nagrodą specjalną POLIN

Napisał

Adam Bartosz, wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie, obecnie prezes Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie został laureatem nagrody specjalnej przyznanej przez dyrekcję Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Była to czwarta edycja konkursu. Spośród 110 zgłoszeń z całej Polski kapituła konkursu wyłoniła siedmiu nominowanych.

Strona 1 z 81
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA