piątek, 19 październik 2018 10:44

Andrychów zaprasza na wydarzenia kulturalne

Napisała

Kalendarz wydarzeń kulturalnych organizowanymi przez andrychowskie Centrum Kultury i Wypoczynku:

 22.10 (poniedziałek) godz. 18:00 | Kino Studyjne Świadomego Widza (MDK) w Andrychowie
Andrychowski Wagabunda | Tomasz Nowak.
„W poszukiwaniu San Escobar. Oblicza Argentyny”
- Jestem Andrychowianinem od paru lat mieszkającym w Kętach. Zakochanym w górach, miłośnikiem pieszych wędrówek. Lubię niedzielne, rodzinne wycieczki w pobliskich Beskidach i wymagające, forsowne trekkingi w odległych, bezludnych górach. Ale ciągle uważam, że wcale nie trzeba się bardzo oddalać od domu, żeby przeżyć prawdziwą przygodę. Nie cierpię nudy. Biwakowanie w górach przy -15'C? Nocne 40 kilometrowe przemarsze po Beskidach? Ludzie stukają się w czoło, a ja po prostu lubię wyzwania. Poza polskimi górami wędrowałem z plecakiem po ukraińskich połoninach, Alpach, Durmitorze, Pirynie. Podróżowałem po Afryce i Bliskim Wschodzie. Byłem na Islandii i w Ameryce Południowej. Zawsze z plecakiem, ale nigdy z biurem podróży. Chyba mogę powiedzieć o sobie, że jestem… powsinogą - mówi o sobie podróżnik.
Cena biletu: 10 zł. Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33/ 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
 
26.10 (piątek) godz. 18.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Otwarcie wystawy grupy plastycznej NADSKAWIE
- Pod koniec lat 60-tych wadowiccy artyści ze Zbigniewem Jurczakiem założyli Klub Pracy Twórczej „Beskidnicy”, której patronem został m.in. Franciszek Suknarowski. Grupa prowadziła swoją działalność twórczą do lat 80-tych. W międzyczasie powstało silne środowisko upowszechniania plastyki. Artyści czuli się w obowiązku, aby kontynuować działalność grupy i powołać do życia grupę plastyczną, w myśl zasady „w grupie siła”. W tym roku założono grupę „Nadskawie”, w której zarządzie zasiedli Grzegorz Giermek oraz Zbigniew Jurczak. Artyści pragną zaistnieć w lokalnym środowisku, jako kontynuatorzy grupy.- Wstęp wolny. Ekspozycja prezentowana do 14 listopada br.
 
9.11 (piątek) godz. 19.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
KONCERT: Stare Dobre Małżeństwo
- Stare Dobre Małżeństwo, to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora
i autora o studenckim rodowodzie. Najnowsza płyta SDM zatytułowana Blizny czasu jest kolejną intymną opowieścią lidera grupy, wysnutą z wnikliwych obserwacji samego siebie. Powstałą w zgodzie z własnym sumieniem artysty oraz wedle subiektywnych kanonów mądrości i piękna. Poza wszelkim możliwym wpływem i opiniotwórczym obiegiem. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.-
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33/ 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl

4.12 (wtorek) godz. 17.00 | Miejski Dom kultury w Andrychowie
Spektakl Baletowy „Królewna Śnieżka”. Spektakl na motywach Baśni Braci Grimm w wykonaniu Royal Lviv Ballet
(Artyści i Luminarze Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej razem z Międzynarodowym Teatrem Baletu „Premier?”)
- Spektakl w wykonaniu Royal Lviv Ballet to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek, w baletowym wykonaniu. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji. Niezwykła i wzruszająca opowieść, za sprawą Artystów i Luminarzy Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej razem z Międzynarodowym Teatrem Baletu „Premier?” błyszczą na scenie. -
Piękne kostiumy, scenografia i mistrzowskie wykonanie od zawsze porywają i zachwycają widzów na całym świecie.
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33/ 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl

Info: CKiW w Andrychowie
 
 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.