piątek, 07 grudzień 2018 15:49

Lanckorona. Mikołajki na kresach

Napisała

3 grudnia br. uczestnicy 6-5 Ośrodka Szkoleni i Wychowania w Lanckoronie zakończyli dobroczynną zbiórkę „Mikołajki na Kresach”. Uczestnicy przyłączyli się do przedsięwzięcia młodzieżowej grupy „Effatha”, działającej przy parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od początku listopada br. zbierali prezenty, które zostaną przekazane dzieciom z Parafii pw. Wszystkich Świętych oraz podopiecznym oratorium dziecięcego w Wilnie.

Dzięki wsparciu uczestników i ich rodzin, a także pracowników Ośrodka  udało się zebrać artykuły szkolne, pomoce naukowe, książki, puzzle, słodycze oraz zabawki. Była to kolejna charytatywna akcja, w którą włączyli się uczestnicy. Po raz kolejny uczestnicy zintegrowali się by osiągnąć wspólny cel. Przedsięwzięcie to miało na celu przede wszystkim pomoc osobom potrzebującym lecz także nauczyło młodzież empatii i wrażliwości na potrzeby i problemy innych. Młodzi ludzie pokazali, że pamiętają o swoich rodakach mieszkających poza granicami naszego kraju.
 
Info/Foto:  Kamila Łopata /malopolska.ohp.pl
 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.