piątek, 14 grudzień 2018 14:33

Andrychów: groził ochroniarzowi nożem

Napisała
Andrychów: groził ochroniarzowi nożem KPP Wadowice

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie miasta. 20–latek chcąc utrzymać skradziony towar szarpał się z interweniującym pracownikiem ochrony grożąc mu przy tym nożem.  

W środę andrychowski komisariat otrzymał zgłoszenie, że w jednym  ze sklepów na terenie Andrychowa doszło do kradzieży. Z ustaleń policjantów wynikało, że młody mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży, gdy przekroczył linię kasy nie płacąc za towar, który schowany był w torbie (jak się później okazało artykuły spożywczo – przemysłowe i alkohol).

Ochroniarz sklepu poprosił 20-latka o okazanie zawartości torby, ten jednak odmówił, po czym wywiązała się awantura, a następnie doszło między nimi do szarpaniny. W pewnym momencie złodziej wyciągnął z kieszeni nóż, przy użyciu którego groził pracownikowi ochrony. Między mężczyznami ponownie doszło do kolejnej szamotaniny, w efekcie której złodziej przewrócił ochroniarza na podłogę i kopał go po całym ciele. Sprawcy przestępstwa udało się uciec zabierając skradziony alkohol.

Policjanci wszczęli poszukiwania mężczyzny. Do czynności skierowano również przewodnika z psem tropiącym, niestety pies utracił trop na jednej z ulic Andrychowa. Kryminalni jednak ustalili sprawcę przestępstwa, który po około 2,5 godziny od chwili zdarzenia został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

20-latek został trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Przedstawiono mu zarzuty kradzieży rozbójniczej i lekkiego uszkodzenia ciała. Wczoraj Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 20-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy.

 

 

 

 

Źródło: KPP Wadowice

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.