poniedziałek, 17 grudzień 2018 15:31

Hala w wadowickiej "czwórce" pękała w szwach. W 74. meczach padło aż 327 goli!

Napisała

To był prawdziwie piłkarski weekend. Ponad tysiąc osób wraz z rodzinami i kibicami wzięło udział w I Mikołajkowym Turnieju w Halówkę o Puchar Burmistrza Wadowic. Na 1534. metrach kwadratowych spotkali się najlepsi lokalni piłkarze. Impreza pokazała, że potrzeba tego typu wydarzeń w Wadowicach jest ogromna.

W turnieju wzięło udział 25 drużyn. Każda z nich marzyła o Pucharze Burmistrza, ale już pierwsze mecze w poszczególnych grupach wyłoniły głównych faworytów: Starsze Dzieci Boiska, El Bandito, Carmax Wadowice, Mrugacz Auto Serwis oraz Warriors. Bezpośrednie starcia tych ekip przyprawiały kibiców o palpitacje serca, zawodnicy walczyli o każdy centymetr parkietu.
Ostatecznie wielki Puchar Burmistrza zdobyła drużyna El Bandito, która w „derbach Choczni” (oba zespoły miały w swoich składach byłych i obecnych zawodników Olimpii) pokonała Starsze Dzieci Boiska 1:0. Zwycięską bramkę na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu zdobył Bartosz Praciak.
W pojedynku o trzecie miejsce nie było już takich emocji. Zespół Mrugacz Auto Serwis rozgromił aż 4:0 drużynę Warriors, zdobywając najmniejsze z trzech trofeów. Trzy najlepsze zespoły, oprócz okazałych pucharów, otrzymały również bony na pizze oraz Vouchery do wykorzystania w sklepie sportowych na kwoty odpowiednio: 1200 zł, 900 zł i 700 zł.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców imprezy został zdobywca 15 bramek - Piotr Jakubas (Starsze Dzieci Boiska).
Bramkarzem turnieju został Paweł Góra, a tytuł MVP otrzymał Krzysztof Dyrcz. Obaj panowie grali w drużynie Mrugacz Auto Serwis i podczas całego turnieju prezentowali niezwykłą kulturę, nie tylko sportową, ale także osobistą.
W ciągu trzech dni przez halę sportową w popularnej „czwórce” przewinęło się ponad tysiąc osób. Imprezie towarzyszyła niesamowita dawka emocji, nie tylko czysto piłkarskich. Zachwyt publiczności wzbudziły dwa akrobatyczne występy Łukasza Świrka, a najmłodsi kibice byli zauroczeni wizytą Świętego Mikołaja. Zorganizowano także wiele konkursów dla publiczności, podczas których rozdano cenne upominki.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. El Bandito
2. Starsze Dzieci Boiska
3. Mrugacz Auto Serwis
4. Warriors
5. Carmax Wadowice
6. TOBMIL
7. Panczester Musztardet
8. Kosa Team
9. Team Na Topie
10. Jasny Gwint

Info/Foto: UM Wadowice

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.