poniedziałek, 31 grudzień 2018 19:35

Wadowice. Karta Dużej Rodziny - zmiany dla rodzin wielodzietnych!

Napisała

Od stycznia 2019 roku z Karty Dużej Rodziny będą mogli korzystać także rodzice, których dzieci są już dorosłe. Będzie to możliwe dzięki nowelizacji ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1832 ze zm.).

Dotychczas Karta Dużej Rodziny nie przysługiwała rodzinom, w których dzieci zakończyły naukę bądź osiągnęły pełnoletniość. Nowe brzmienie przepisu zakłada, że o wyrobienie karty będzie mógł zwrócić się do gminy każdy rodzic lub jego małżonek, gdy mają lub mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci (bez znaczenia jest, ich obecny wiek). Dokument ten będzie im przysługiwał bezterminowo.
Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z trojgiem lub większą liczbą dzieci oferowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych.
Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z ofert instytucji kultury, sklepów, środków komunikacji, punktów usługowych, ośrodków sportowych i rekreacyjnych będących partnerami Karty Dużej Rodziny.

Info/Foto: UM Wadowice

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.