wtorek, 22 styczeń 2019 15:58

„Dzień Otwartej Komendy” w Kalwarii Zebrzydowskiej

Napisała

17 stycznia 2019 roku Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne Ferie 2019” zorganizował „Dzień Otwartej Komendy”, w którym uczestniczyły dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich. 

Celem przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy w Policji, jak również stworzenie możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pomieszczenia Komisariatu, zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu Policji, który jest wykorzystywany w codziennej służbie, a także poznać różne rodzaje umundurowania służbowego. Największe jednak zainteresowanie wzbudził monitoring miasta Kalwaria Zebrzydowska.

W ramach spotkań przeprowadzono krótkie prelekcje na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Dzielnicowi kalwaryjskiego komisariatu przypomnieli zagadnienia prowadzonych akcji profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz „Stok nie jest dla bałwanów”. Na zakończenie dzieci miały możliwość zobaczyć radiowóz policyjny i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Info/Foto: KPP Wadowice

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.