czwartek, 14 marzec 2019 15:42

Minister Jadwiga Emilewicz odwiedzi Kalwarię

Napisała

20 marca br. na zaproszenie burmistrza miasta Augustyna Ormantego do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjedzie Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. W Kalwarii spędzi cały dzień .

Plan wizyty zakłada spotkanie z uczniami w ramach "Dnia Przedsiębiorczości", wizytę w zakładzie produkcyjnym, spotkanie z przedsiębiorcami i wizytę w Pawilonie wystawowym Cechu Rzemiosł Różnych. Urząd Miasta zaprasza przedsiębioców do udziału w spotkaniu o godz. 14:30 w „Starym Kinie” - w Centrum Kultury Sportu i Turystyki ul. Mickiewicza 4.

Minister Jadwiga Emilewicz będzie mówić o rozwoju przedsiębiorczości i ułatwieniach dla firm, przedstawi podejmowane przez ministerstwo działania w obszarze wspierania przedsiębiorczości, przybliży możliwości uzyskania wsparcia dla małych i średnich firm. Omówiony zostanie program „Czyste powietrze” i walka ze smogiem. Przybliżona zostanie inicjatywa utworzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej Izby Rzemiosła.
Pragnieniem lokalnej społeczności i rzemieślników kalwaryjskich jest stworzenie miejsca, które będzie prezentowało tradycje rzemieślnicze, gdzie będzie można zaprezentować proces powstawania mebli, zobaczyć stare narzędzia i wyroby rzemieślnicze. W czasie spotkania będzie możliwość rozmowy z panią minister, a przedsiębiorcy otrzymają materiały informacyjne.

Wizyta minister Jadwigi Emilweicz w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się rano 20 marca br. w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej, gdzie pani minister poprowadzi Lekcję Przedsiębiorczości w ramach "Dnia Przedsiębiorczości," natomiast po południu zaplanowano wizytę w firmie Conhpol, a także wizytę w Pawilonie wystawowym Cechu Rzemiosł Różnych.

Info: UM Kalwaria Zebrzydowska

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.