wtorek, 07 maj 2019 15:41

Po co powstała Kancelaria Burmistrza Wadowic?

Napisał
fot. Burmistrz Bartosz Kaliński (Facebook) fot. Burmistrz Bartosz Kaliński (Facebook)

Początkiem maja 2019 roku burmistrz Wadowic powołał dyrektora swojej kancelarii. Takiego stanowiska dotąd w mieście nie było.

– Bartłomiej Tkacz to dyrektor nowo powstałej Kancelarii Burmistrza Wadowic. Takiego rozwiązania w naszym urzędzie co prawda jeszcze nie było, ale jest praktykowane w innych miastach takich jak Kraków czy Gdańsk i się doskonale sprawdza – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic. – Bartłomiej posiada duże doświadczenie oraz wiedzę, to będzie dobra współpraca – dodał włodarz miasta.

 

Czym będzie się zajmował dyrektor Kancelarii Burmistrza Wadowic?

Jak podaje Urząd Miasta, do głównych obowiązków dyrektora będzie należało m.in. wsparcie merytoryczne burmistrza oraz współpraca krajowa i zagraniczna Wadowic.

– To jest dla mnie wielki zaszczyt móc pracować dla Wadowic. Szczególnie ma to dla mnie znaczenie jako rodowitego Wadowiczanina. Dotychczas starałem się w nosić swój skromny wkład w rozwój Wadowic na wielu polach. Wierzę, że moje doświadczenie oraz wiedza przyczynią się do rozwoju mojego miasta – mówi Bartłomiej Tkacz.

 

Kim jest dyrektor nowo powstałej Kancelarii Burmistrza Wadowic?

Bartłomiej Tkacz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończył studia podyplomowe z Prawa Europejskiego na Uniwersytecie Łódzkim, uzyskał również certyfikat Cambridge University w zakresie międzynarodowego doświadczenia w pracy w kancelarii na Wyspach Brytyjskich.

Wcześniej pracował już dla Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

– Od 2002 roku był zatrudniony w Biurze Prawnym, a od 2010 roku pracował dla miasta już jako radca prawny – podaje wadowicki magistrat. – W swojej karierze zawodowej doradzał również m.in. ZZOZ w Wadowicach oraz Starostwu Powiatowemu w Wadowicach. Działa także w organach Samorządu Radców Prawnych. Teraz przed nim kolejne zawodowe wyzwanie – dodają urzędnicy.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.