czwartek, 16 maj 2019 13:45

Cieknąca z sufitu woda to już przeszłość. Dzieci w Ryczowie w końcu będą mieć komfortowe warunki

Napisał
fot. UG Spytkowice fot. UG Spytkowice

Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie (gmina Spytkowice, powiat wadowicki) oficjalnie oddano do użytkowania po przeprowadzonej kompleksowej modernizacji.

Prace trwały kilkanaście miesięcy – rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku. Łatwo jednak nie było...

– Już od samego początku robotnicy musieli mierzyć się z dużymi komplikacjami związanymi m.in. z nierzetelnym wykonaniem sali gimnastycznej czy też problemami z odwodnieniem. Do robót właściwych przystąpiono więc nieco później, niż zakładano – przypomina Urząd Gminy w Spytkowicach.

 

Jakie prace związane z modernizacją szkoły w Ryczowie wykonano?

W ramach kompleksowego remontu wykonana została termomodernizacja ścian zewnętrznych, przebudowa dachu, roboty ogólnobudowlane (od robót fundamentowych do robót wykończeniowych).

– Podczas remontu wykonano posadzki i podłogi, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także wszystkie instalacje oraz zamontowano panele fotowoltaiczne. Przebudowano także część budynku celem utworzenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami, pomieszczeń dla przedszkola – dodają urzędnicy.

Do przedszkola jest teraz oddzielne wejście, co z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo najmłodszych uczniów.

Całkowity koszt wszystkich wykonanych prac wyniósł 6,2 mln złotych. Na termomodernizację budynku gmina Spytkowice otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 770 tysięcy złotych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Podczas uroczystości na zakończenie prac, wójt gminy Spytkowice podkreślił, że ryczowska placówka czekała na ten remont ponad 50 lat. Dodał też, że wreszcie zakończą się problemy z zalegającą w piwnicy czy też cieknącą z sufitu wodą, a dzieci i młodzież będą mogły kontynuować naukę w komfortowych warunkach.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.