wtorek, 28 maj 2019 13:36

Burmistrz Andrychowa w Małopolskiej Radzie ds. Społeczeństwa Informacyjnego

Napisał
fot. UM Andrychów fot. UM Andrychów

W poniedziałek 27 maja 2019 roku Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski powołał Tomasza Żaka, burmistrza Andrychowa w skład Małopolskiej Rady ds. Społeczeństwa Informacyjnego.

Jaka będzie rola burmistrza Andrychowa w Małopolskiej Radzie ds. Społeczeństwa Informacyjnego?

Tomasz Żak w trakcie kadencji 2018 – 2023 będzie w niej pełnił funkcję doradczą z ramienia Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.

 

Czym jest Małopolska Rada ds. Społeczeństwa Informacyjnego?

Małopolska Rada ds. Społeczeństwa Informacyjnego została powołana przez Zarząd Województwa Małopolskiego w 2004 roku.

Jak czytamy na stronie Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, jej zadaniem jest pełnienie funkcji ciała opiniodawczo-doradczego Zarządu Województwa Małopolskiego w zakresie:

a) pobudzania i monitorowania rozwoju społeczeństwa informacyjnego w województwie małopolskim,
b) integrowania projektów na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego,
c) kształtowania współpracy między jednostkami administracji publicznej w regionie w zakresie nowoczesnych, cyfrowych rozwiązań administracyjnych,
d) monitorowania działań z zakresu informacji publicznej w województwie.

– Zgodnie z Uchwałą ZWM, Przewodniczący Rady zwraca się do instytucji wymienionych w Uchwale o wskazanie przedstawicieli do pracy w Radzie. Przewodniczący Rady może zaprosić do współpracy osoby spoza składu Rady, z głosem doradczym. Uczestnictwo w radzie osób spoza Urzędu Marszałkowskiego ma charakter społeczny – podaje UMWM.

Obsługę administracyjną Rady zapewnia Zespół Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Departamencie Generalnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.