sobota, 10 sierpień 2019 09:55

Wadowice: „Dotknij historii” – to będzie niesamowite przeżycie

Napisał

Spektakularne widowisko militarne z udziałem małopolskich grup rekonstrukcyjnych, artystów i muzyków scen małopolskich – to wszystko zobaczymy w Wadowicach 7 września.

Plac Jana Pawła II w Wadowicach 7 września przypomni czasy II wojny światowej. Województwo Małopolskie, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie i gmina Wadowice zapraszają na rodzinne spotkanie połączone z wieńczącym je widowiskiem historyczno-muzycznym.

– Przed nami dzień angażujących wydarzeń, pokazów, prezentacji historycznych, inspirujących gier edukacyjnych, zabaw oraz niespodzianek. Liczymy na Państwa obecność! – zachęcają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się w ramach realizowanego z budżetu Województwa Małopolskiego projektu „Dotknij historii”.

– Wydarzenia z września 1939 r. to znamienna data w historii narodu i kraju, który kolejny raz musiał wejść na drogę walki z okupantami. Naród nie poddał się wobec agresji, siły, brutalności i dehumanizacji wartości przez najeźdźców. W szybkim czasie powołano do życia struktury konspiracyjne i rozpoczęto pracę u podstaw – nakierowaną przede wszystkim na odbudowywanie wiary w możliwość zwycięstwa – przypominają organizatorzy wydarzenia. – Województwo Małopolskie we współpracy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie pragną uczcić pamięć o tych, którzy nigdy się nie poddali, poprzez uwrażliwienie młodego pokolenia na pielęgnowanie wartości i idei patriotycznych oraz zachowanie pamięci o wydarzeniach minionych, o tym jak długa, trudna i wykańczająca była wojna, która wybuchła nagle 1 września 1939 r.

 

„Dotknij historii” – program

Sobota, 7 września – Wadowice, pl. Jana Pawła II

od 13:00
– pokazy umundurowania i wyposażenia wojskowego
– specjalna wielkoformatowa gra historyczna
– inspirujące warsztaty edukacyjne
– spotkania z grupami rekonstruktorów
– wojskowa grochówka
– inne niespodzianki, a pod koniec dnia... coś naprawdę wyjątkowego!

17:00 (scena główna)
– widowisko „Dotknij historii” z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
– repertuar „Pieśni miłości i wojny” ze wzruszającymi utworami patriotycznymi wykonywanymi przez znakomitych artystów, które połączy inspirujący akcent taneczny rodem z międzywojennych lat
– na scenie pojawią się: Kasia Moś, Olga Avigail, Tango Attack, Orkiestra Aukso
– wyjątkowy program, ujmujące interpretacje i specjalne aranżacje

Wszystko to pozwoli na przeżycie niezapomnianej lekcji historii. Wstęp wolny – na podstawie pobranego zaproszenia ze strony https://muzeum-ak.pl/dotknij-historii/

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.