sobota, 10 sierpień 2019 13:33

Wadowice: To, co zrobili trialowcy, przeszło najśmielsze oczekiwania! [WIDEO]

Napisał
fot. UM Wadowice fot. UM Wadowice

W Wadowicach trwają Mistrzostwach Świata u-16 w trialu. Emocje są ogromne, a niesamowite popisy zawodników zapierają dech.

Na mistrzostwa do Wadowic przyjechało aż 158 zawodników z 16 krajów.

– To największa liczba startujących zawodników w historii Mistrzostw Świata u-16 w trialu – mówi dyrektor zawodów Tomasz Kramarczyk.

Jak się okazuje, największą grupę stanowią Hiszpanie – 32 kolarzy, a najmniejszą Andora – tylko jeden uczestnik. Ponadto są zawodnicy z: Japonii, Czech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Słowacji, Niemiec, Szwajcarii,Finlandii, Włoch, Łotwy, Szwecji oraz oczywiście z Polski.

– Nasza reprezentacja liczy ośmiu zawodników: Adam Szlaga, Jan Jagieła, Krystian Janiszewski, Bartosz Janiszewski, Oliwier Pawlikowski, Mikołaj Woźniak, Michał Łętowski, Sebastian Chlipała – podaje Urząd Miejski w Wadowicach.

W piątek niesamowite popisy na rynku w Wadowicach zapierały dech w piersiach. W drużynowych zmaganiach zwyciężyli Hiszpanie, srebro powędrowało do Japończyków, a brąz – do Czechów. W sobotę i niedzielę odbywają się zmagania w rywalizacji indywidualnej, w sześciu kategoriach wiekowych.

– Na trzy dni Wadowice stały się światową stolicą trialowców. Nasz rynek dawno już nie był tak wesoły i tak kolorowy. Zapraszamy na sobotę i niedzielę – zachęca burmistrz Bartosz Kaliński.

Przypomnijmy. Po sobotnich zmaganiach na wadowickim rynku odbędzie się niesamowity koncert. Orkiestra dęta Corpo Musicale Olgiatese – niezwykła formacja, której historia sięga roku 1876 (!) zagra wspólnie z młodymi muzykami z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

Organizatorem Mistrzostw jest klub Kramarczyk Team, a współorganizatorem Gmina Wadowice. Mistrzostwa odbędą się pod honorowym patronatem Marszałka Małopolski – Witolda Kozłowskiego, burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego oraz starosty wadowickiego Eugeniusza Kurdasa.

 

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.