piątek, 23 sierpień 2019 13:56

Andrychów: Oddał mocz w kościele. Odpowie za obrazę uczuć religijnych

Napisane przez

W środę 21 sierpnia dyżurny andrychowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w przedsionku kościoła w Andrychowie oddał mocz, a ponadto dokonał uszkodzenia mienia.

Skierowani na miejsce policjanci zastali mężczyznę, którego rysopis zgadzał się z podanym w zgłoszeniu. Jak się okazało 56-letni mieszkaniec Andrychowa był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. 56-latek nie tylko obraził uczucia religijne poprzez oddanie potrzeby fizjologicznej na terenie kościoła, ale również zniszczył znajdujące się tam książki, kwiaty i znicze, a także spożywał alkohol w miejscu publicznym. Wartość powstałych strat została wyceniona na kwotę 250 złotych.

Mieszkaniec Andrychowa został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych (art. 196 KK), dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Info i foto: KWP w Krakowie

Szymon Majewski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.