sobota, 19 październik 2019 23:23

Wadowice: To cud!? Woda zaczęła tryskać z pomnika Jana Pawła II

Napisał
fot. Burmistrz Bartosz Kaliński (Facebook) fot. Burmistrz Bartosz Kaliński (Facebook)

16 października, w dzień 41. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, w Wadowicach zdarzył się „cud”.

O co chodzi? Otóż 16 października ze znajdującego się na wadowickim rynku pomnika Jana Pawła II, dokładnie z pastorału papieża, zaczęła płynąć woda. Jak napisała „Gazeta Krakowska”, turyści zaczęli już mówić o cudzie i obmywać się spływającą wodą w nadziei, że ta wyleczy ich schorzenia. Z kolei przedsiębiorcy szybko zwietrzyli interes i zaczęli lejącą się z pomnika wodę butelkować, i sprzedawać za cenę nawet 50 zł.

Tymczasem, jak się okazało, sprawcą „cudu” w Wadowicach był Urząd Miejski. Otóż z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową wadowicki magistrat przyszykował niespodziankę. Burmistrz Bartosz Kaliński udostępnił nawet na swoim profilu w mediach społecznościowych związaną z tym zagadkę.

– Zauważyliście jakąś zmianę na wadowickim Rynku? Mamy dla Was małą zagadkę. Kto pierwszy w komentarzu pod postem napisze poprawną odpowiedź, otrzyma od nas pakiet gadżetów. Podpowiem jedynie, że ma to związek z dzisiejszą rocznicą. I nie chodzi o papieskie flagi – napisał Bartosz Kaliński.

Mieszkańcy pomysłów mieli sporo. Dopiero po kilkudziesięciu komentarzach pojawiła się właściwa odpowiedź. Chodziło oczywiście o wodę, która zaczęła płynąć z pomnika Jana Pawła II.

fot. Burmistrz Bartosz Kaliński (Facebook)

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.