wtorek, 19 listopad 2019 13:01

Wadowice: Ministerstwo Sportu da pieniądze

Napisał
fot. UM Wadowice fot. UM Wadowice

Boisko w Rokowie zostanie dofinansowane z programu Sportowa Polska.

Jak podaje Urząd Miejski w Wadowicach, w ramach zadania powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni EPDM do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i tenisa ziemnego.

– Całościowo płyta boiska będzie miała wymiar 35 na 19 metrów i będzie ogrodzona piłkochwytami. Zadanie obejmuje też zakup koszy, bramek i słupków do montażu siatki – informują wadowiccy urzędnicy. – Planuje się również budowę utwardzonego kostką brukową placu do organizacji imprez plenerowych – dodają.

Jak się okazuje, boisko będzie połączone z powstałą Otwarta Strefą Aktywności w Rokowie, która obejmuje: siłownią plenerową (8 urządzeń), strefę relaksu ( ławki, 2 stoły do gier montowane na stałym podłożu, betonowy stół do gry w ping ponga, zagospodarowanie zieleni.

– Całość pozwoli stworzyć nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy w Rokowie, oferujący szeroki wachlarz aktywności sportowych i rekreacyjnych. Obiekt będzie ogólnodostępny i bezpłatny – przekazuje wadowicki magistrat.

Zadanie będzie kosztowało ponad 700 tys. zł. Na budowę boiska w Rokowie Ministerstwo Sportu przekazało ponad 212 tys. zł.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.