wtorek, 27 luty 2018 10:54

Ferie szybko minęły - wrażenia pozostaną na dłużej!

Napisała

Podczas tegorocznej przerwy zimowej Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej było przyjaznym miejscem dla dzieci i młodzieży.  Każdego dnia ferii można było znaleźć coś interesującego dla siebie, począwszy od wycieczek, warsztatów kulinarnych, plastycznych, a na zajęciach tanecznych skończywszy.

Pierwszy tydzień rozpoczął się detektywistyczną grą wyobraźni, która rozwijała u dzieci logiczne myślenie. Popołudniu dla rozluźnienia dzieci przybyły w swoich przebraniach na bal karnawałowy do Starego Kina. Podczas warsztatów plastycznych uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wykonywali skrzyneczki na swoje skarby. Słodkie wspomnienia zostały po wizycie w krakowskiej Manufakturze Czekolady, gdzie na warsztatach każdy przygotował zaprojektowane przez siebie pralinki. Na wybuchowym spotkaniu dzieci odkrywały tajemnice suchego lodu. Na zakończenie pierwszego tygodnia w Cinema City w Krakowie grupa feriowiczów obejrzała bajkę ,,Fernando”.

Drugi tydzień rozpoczął wyjazd do laserowego królestwa. Uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizowali ze sobą o miano lidera podczas gry w paintball w podziemiach warowni średniowiecznej w Inwałdzie. Dzieci z wypiekami na twarzy w ciemnych, zadymionych zakamarkach, które oświetlają jedynie fluorescencyjne graffiti, walczą w bezkrwawych łowach. Na szczęście zwycięstwo rodzi się bez agresji i przemocy, a jedynie w sportowej rywalizacji. Po rozgrywkach pod kierunkiem przewodniczki Honoraty dzieci zwiedziły część parku miniatur i szukały wyjścia z zielonego labiryntu.

Wiele radości i dobrego humoru dostarczyły zajęcia taneczne, które odbyły się w Starym Kinie. Kolejnego dnia w Anikinie dzieci zostały przeniesione przez magika w świat iluzji, dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Zabawa w czarowanie bardzo podobała się wszystkim, z dużym zaangażowaniem obserwowano każdy ruch iluzjonisty, aby podpatrzeć choćby jedną sztuczkę.

Na warsztatach kulinarnych każdy mały uczestnik wykonał swoją sałatkę owocową, oczywiście pozyskując przy tym wiedzę na temat łączenia składników, przygotowania odpowiedniego sprzętu kuchennego i zachowania zasad higieny i bezpieczeństwa. Z „Opowieściami z Lodowej Krainy” opartych na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu - „Krainy Lodu”, zakończyliśmy przygodę z feriami zimowymi. Dzieci wzięły udział w spektaklu, a potem w warsztatach teatralnych w Teatrze Współczesnym w Krakowie.

Czas ferii dobiegł końca. Podopieczni Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej wrócili do swoich szkolnych obowiązków, aktualne pozostaje zaproszenie na kolejne zajęcia i wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Info/Foto: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.