Marcin Potoczny z Wadowic podwójnym mistrzem! Wyróżniony

W dniach 8- 9 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbył się VI Ogólnopolski Konkurs dla Techników Technologii Drewna i Stolarzy.

Pierwsze miejsce zajął w nim uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach Marcin Potoczny, zdobywając prestiżowy tytuł „SPRAWNEGO W ZAWODZIE”.


Jak informuje Robert Brańka, podstawowym celem konkursu było propagowanie kształcenia zawodowego w zawodach stolarz oraz technik technologii drewna m.in. poprzez: umożliwienie rywalizacji na polu umiejętności zawodowych uczniom szkół o profilu drzewnym, wyrabianie u nich zainteresowań zawodowych, wytwarzanie atmosfery fachowości oraz wymianę doświadczeń.

 Wydarzenie zorganizowano m.in. pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz dwóch wyższych uczelni - Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Co więcej, w ramach tych zmagań własny konkurs pn. „Sprawny w Zawodzie Parkieciarz” przeprowadziło Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich. I tutaj Marcin Potoczny był bezkonkurencyjny - zdobył pierwsze miejsce, wykazując się dużą znajomością tematu.
Jego sukcesy zostały uhonorowane wieloma cennymi nagrodami, m.in. profesjonalnymi elektronarzędziami, czy rowerem górskim.

Marcinowi gratulujemy!

Info/Foto: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA