piątek, 13 kwiecień 2018 15:18

Certyfikat Lidera Projektu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” dla SP w Wysokiej

Napisała

12 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Poległych za Ojczyznę w latach 1939-1945 w Wysokiej, odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu Lidera Projektu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Podczas uroczystego apelu zorganizowanego na tę okoliczność, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – mł. insp. Robert Michna  wręczył wyróżnienie na ręce dyrektora szkoły – p. Grażyny Żuk.

Do projektu ZPB szkoła przystąpiła w 2008 roku,  jako jedna z pierwszych placówek oświatowych powiatu wadowickiego. Certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” po raz pierwszy uzyskała w 2009 r., który obowiązywał do roku 2011. Następnie przedłużono go na kolejne 5 lat do 2017 r. W chwili obecnej placówka jako 7 szkoła w powiecie uzyskała  tytuł „Lider Projektu - Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Działania Szkoły Podstawowej w Wysokiej na rzecz bezpieczeństwa to m.in. współpraca z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo tj. policją, strażą pożarną, sądem, inspektorem BHP, współpraca z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wadowicach, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Wadowicach, pełnomocnikiem Burmistrza Wadowic ds. profilaktyki, Centrum Profilaktyki Społecznej w Wadowicach, współpraca z sołtysem wsi Wysoka i Radą Rodziców oraz z ZHP Wadowice i Caritas.

Info/Foto:: KWP Kraków

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.