czwartek, 14 czerwiec 2018 11:30

Dni Kalwarii 2018

Napisała

Folkowo i biesiadnie zapowiadają się tegoroczne Dni Kalwarii. Na tę największą w okolicy plenerową imprezę Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza 23 i 24 czerwca 2018. Na stadionie „Kalwarianki” sporo się będzie działo.

Gwiazdą pierwszego dnia święta miasta będzie zespół Zakopower. Jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce z powodzeniem łączący folk z estetyką rockową. Ale za nim ze sceny wybrzmią największe przeboje zespołu zaprezentują się na niej najmłodsze muzyczne talenty z naszej gminy- laureaci Festiwalu Piosenki Polskiej oraz uczniowie ze Szkoły Muzycznej. Po nich na scenie pojawi się, dobrze znany kalwaryjskiej publiczności, zespół Hak i Przyjaciele oraz zespół 4 Dreamers – składający się z młodych chłopaków, finalistów I polskiej edycji programu „The Voice Kids”. Na zakończenie pierwszego dnia Dni Kalwarii 2018 organizatorzy przygotowali zabawę taneczną.

 W niedzielę sceną zawładnie kabaret Ciach oraz gwiazda śląskiej sceny biesiadnej - Teresa Werner. Ale zanim to nastąpi na scenie pojawią się zespoły regionalne z pobliskich Leńcz i Przytkowic,  formacje taneczne z kalwaryjskiego Centrum Kultury, Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii oraz zatorski zespół Kiwi, którego atutem jest znakomity kontakt wokalistki z publicznością, autorskie piosenki oraz ciekawe aranżacje.

Ale Dni Kalwarii to nie tylko koncerty. Dużo będzie się działo również poza sceną.

Wśród atrakcji znalazły się: pokazy karate oraz samoobrony, strzelnica ASG (repliki broni), wesołe miasteczko, indiańska strefa dziecięca, a w niej: tworzenie indiańskich pióropuszy oraz łapaczy snów, stoiska z kolorowymi warkoczykami, balonowymi zwierzakami i wodnymi tatuażami. Nie zabraknie również emocji sportowych. Organizatorzy zadbali bowiem o to aby kibice mogli wspólnie na telebimie obejrzeć występ biało czerwonych na mundialu w Rosji. Wstęp na główne imprezy Dni Kalwarii jest bezpłatny.

 Imprezami towarzyszącymi tegorocznych Dni Kalwarii będą sobotnie (23.06.) I Otwarte Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej w Wędkarstwie Spławikowym oraz niedzielne (24.06.) Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Obie imprezy odbędą się na terenie łowiska Koła PZW Kalwaria Zebrzydowska ,,Stawy Czerna".

Ponadto 24 czerwca na placu targowym odbędzie się II. Zlot Pojazdów Zabytkowych – Kalwaria Zebrzydowska 2018.

Info/Foto: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

 

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.