wtorek, 26 czerwiec 2018 15:00

Wadowice. Darmowy jazzowy weekend

Napisała

W najbliższy weekend trzy darmowe koncerty jazzowe w Wadowicach i konkurs dla młodych muzyków. Festiwal jazzowy zacznie się w tym roku na scenach miejskich, które są nowym elementem Młyn Jazz Festival.

Młyn Jazz Festival od siedmiu  lat przyciąga do Wadowic spore grupy melomanów, a na swej scenie prezentuje  największe sławy światowego i polskiego jazzu. Wydarzenie to stało się jednym z ważniejszych jazzowych i okołojazzowych w Polsce południowej. W tym roku Wadowickie Centrum Kultury i Gmina Wadowice organizuje dodatkowe wydarzenia festiwalowe, na które wstęp jest bezpłatny.

W najbliższy piątek 29 czerwca w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się konkurs dla młodych muzyków jazzowych. Natomiast wieczorem (o godz. 20.00) w sali koncertowej szkoły przy ul. Legionów zagra Big Band Małopolski i jego goście: Lora Szafran i Andy Ninvalle. Big Band Małopolski to jeden z najlepszych big bandów w Polsce. Wielokrotnie nagradzany  na ogólnopolskich festiwalach i konkursach bigbandowych.

W sobotę będzie miało miejsce kolejne muzyczne wydarzenie – koncert wadowiczanina Szymona Miki i jego kwartetu. Szymon Mika Jazz Quartet to zespół, w którego skład wchodzą jedni z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki jazzowej w Polsce. Kwartet zagra również o godz. 20:00 w ogrodzie przy ul. Kościelnej.

W niedzielę 1 lipca swoje 25. urodziny obchodzić będzie w Wadowicach znany krakowski zespół FUNK DE NITE - jedna z najlepszych polskich grup grających mieszankę jazzu, funky i rocka. Towarzyszyć jej będzie Andy Ninvalle, znakomity raper i tancerz z Gujany. Ich jubileuszowy koncert zaplanowano w zupełnie nowym miejscu na muzycznej mapie miasta, bo w ogrodzie przy Alei M.B Fatimskiej 66, przy budynku fundacji EST (tuż obok sklepu Media Expert). Podobnie jak i te wcześniejsze koncerty rozpocznie się o godz. 20.00.

Wszystkie weekendowe koncerty są bezpłatne, a dla widzów w sobotę i niedzielę kawiarnia Galicjanka przygotuje dodatkowo bufet.

Główne koncerty ósmej edycji MJF odbędą się od 5 do 7 lipca br. tradycyjnie na scenie plenerowej w Hotelu Młyn Jacka. W tym roku zagrają tu miedzy innymi: Eliane Elias, Marcus Miller, Melody Gardot, Katie Melua, Jamie Cullum.

Info: WCK Wadowice

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.