środa, 11 lipiec 2018 20:15

"Historia jest kobietą" - program w Kalwarii Zebrzydowskiej

Napisała

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej uzyskało dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w ramach ogólnopolskiego programu "Patriotyzm Jutra".

Projekt, który będzie realizować nosi nazwę "Historia jest kobietą" i zakłada organizację cyklu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych dla mieszkańców Gminy Kalwaria Zebrzydowska dotyczących 100. rocznicy nadania kobietom w Polsce praw wyborczych.
Zaplanowane wydarzenia to: konkurs plastyczny i literacki dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla młodzieży z zakresu historii mówionej, przeprowadzenie przez młodzież 20 wywiadów z kobietami z Gminy Kalwaria Zebrzydowska - opracowanie i udostępnienie zebranego materiału badawczego, organizacja otwartego spotkania z badaczką historii kobiet dla seniorów i dorosłych mieszkańców gminy, miedzyszkolny turniej wiedzy na temat słynnych Polek, wystawa poprojektowa i koncert upamiętniający 100. rocznicę nadania kobietom w Polsce praw wyborczych.

Do partnerstwa w projekcie zostały zaproszone szkoły i organizacje pozarządowe. O wszystkich działaniach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej CKSiT i innymi kanałami medialnymi. Zapraszamy do współpracy, a przede wszystkim do udziału w proponowanych przedsięwzięciach.

„Patriotyzm Jutra” to ogólnopolski program grantowy realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum Historii Polski jest jego operatorem od 2009 roku. Program służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski i wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. W ubiegłym roku w ramach tego programu CKSiT zrealizowało projekt „Kalwaria: Miasto. Ludzie. Historia”

Info: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.