środa, 11 lipiec 2018 20:21

„Wisła Kraków” znów zawita do Kalwarii Zebrzydowskiej

Napisała

To już stało się tradycją. Kolejny rok z rzędu Wisła Kraków odwiedzi stadion w Kalwarii Zebrzydowskiej aby rozegrać przedsezonowy sparing. Już w najbliższą  sobotę 14 lipca  o godzinie 17:00 Wisła Kraków na stadionie „Kalwarianki” rozegra mecz z MŠK Żilina.

Nie trzeba dodawać, że Wisła Kraków bardzo lubi rozgrywać sparingi na stadionie Kalwarianki, nie ma co się dziwić tutejsza murawa jest jedną z najlepiej przygotowanych w Polsce, jest też doskonały obiekt, a Wisła może też liczyć na wiernych kibiców, a dla samych kibiców to też doskonała okazja na zdobycie autografu, czy też zrobienie pamiątkowej fotografii z piłkarzami. W tym roku dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, że Wisła w Kalwarii Zebrzydowskiej rozgrywa swoje sparingi są nowe szatnie w obiekcie.

Przypomnijmy - w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego  „Kalwarianka”, w których  znajdują się szatnie Miejskiego Klubu Sportowego „Kalwarianka”, założonego w 1923 r. dokonano gruntownego remontu, a miejsce to zmieniło się nie do poznania. Dokonano tu  przebudowy  kotłowni, pralni, pomieszczeń magazynowych, wymieniona została  instalacja  elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna, a także instalacja centralnego ogrzewania. Zakupiono wyposażenie: pralkę automatyczną przemysłową i suszarkę. Dzięki przeprowadzonym remontom w obiekcie znajdują się 4 szatnie, każda z nich z osobnym natryskiem, jest też odnowa biologiczna oraz sauna.

Przyjazd Wisły do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie kolejnym piłkarskim świętem w Kalwarii i już szóstą wizyta Wisły Kraków w ostatnich latach na stadionie „Kalwarianki”. Za każdym razem na stadionie „Kalwarianki” była wspaniała atmosfera, trybuny za każdym razem szczelnie się wypełniały a mecze sparingowe obserwowało za każdym razem około 1500 kibiców. Co ciekawe Wisła Kraków w Kalwarii Zebrzydowskiej jest niepokonana. W ostatnich latach Wisła Kraków rozegrała sparingi na stadionie „Kalwarianki” właśnie z MSK Zilina, a także z Banikiem Ostrava i miejscową drużyną MKS „Kalwarianki”, ostatnio z Puszczą Niepołomice.

Tym razem przeciwnikiem Wisły Kraków będzie drużyna MŠK Żilina sześciokrotny mistrz Słowacji, uczestnik elitarnej Ligi Mistrzów.  

Wisła Kraków – MŠK Żilin 14 lipca 2018 (sobota) Godz. 17:00. Bilety w cenie 15 zł, dzieci do lat 12 – wstęp wolny

 

Info/Foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.