poniedziałek, 24 wrzesień 2018 14:27

Trwają zapisy na wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Napisała

Od dwóch tygodni w Wadowickim Centrum Kultury trwają zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na najbardziej oblegane zajęcia listy zapełniły się błyskawicznie, ale zostało jeszcze kilka propozycji dla spóźnialskich.

 Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje w WCK od 2013 r. Ilość propozycji oraz osób zainteresowanych uczestnictwem z roku na rok jest coraz większa. Zajęcia taneczne, joga, zajęcia wokalne, zajęcia ruchowe, gimnastyka mózgu to tylko niektóre z aktywności, na które już w pierwszym dniu zapisów zostały utworzone listy rezerwowe. Na szczęście UTW ma jeszcze kilka ciekawych propozycji dla seniorów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę, zainteresowania i przede wszystkim spędzać czas w gronie rówieśników.

 Nabór na zajęcia teatralne, rękodzielnicze, językowe oraz do klubu brydżowego i kulinarnego wciąż jest otwarty więc … nic straconego! Po zeszłorocznym sukcesie grupy teatralnej, UTW szuka nowych aktorów, którzy pod opieką profesjonalnego reżysera będą pracowali nad tekstem a finalnie przygotują spektakl. Organizatorzy wierzą, że wśród wadowickich seniorów znajdą się tacy, którzy marzą o scenie a nigdy nie mieli okazji spróbować swoich sił. Zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego odbywają się w WCK już od jakiegoś czasu, ale w tym roku w ofercie można znaleźć także język włoski na który wciąż zostało kilka miejsc. Ale to jeszcze nie wszystko! Miłośnicy brydża, rękodzieła oraz gotowania mogą spotykać się co dwa tygodnie po to aby spędzać czas robiąc to co lubią a także dzieląc się swoimi umiejętnościami.

 Oprócz zajęć stałych studenci WUTW mogą brać udział w dedykowanych dla nich comiesięcznych wykładach kulturalno – naukowych i spotkaniach przy kawie a także zabawach tanecznych, wycieczkach, spacerach oraz innych wydarzeniach.

 Warunkiem uczestnictwa w Uniwersytecie jest aktywny udział w jednych zajęciach, co najmniej dwóch wykładach w semestrze, uregulowanie opłaty wpisowej, w wysokości 25 złotych oraz ukończenie 55 roku życia. Zapisy w sekretariacie WCK lub telefonicznie: 33/ 82 33 156.

Info: WCK

Loteria Orlen
Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.