wtorek, 25 wrzesień 2018 11:11

Kalwaria. Magistrat opracował projekt domu samopomocy oraz basenu

Napisała

UM Kalwaria Zebrzydowska przygotował koncepcje funkcjonalno-przestrzenną utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy i basenu na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Przygotował też warianty dla utworzenia takiego miejsca poprzez adaptację budynku Starej Szkoły w Brodach, a także w budynku Dworu w Zespole Dworsko-Parkowym w Brodach i na terenach przy Przychodni Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej - każdy z wariantów został opracowany dla Domu Samopomocy z 15. i 30. miejscami.

Opracowano również koncepcję funkcjonalno-przestrzenną dla utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z basenem poprzez budowę nowego budynku w okolicy Przychodni Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej – ta koncepcja wzbudza największe zainteresowanie. Zawiera trzy warianty: samodzielny basen niepowiązany z budynkiem ŚdS, basen połączony z budynkiem Domu Samopomocy dla 15 i 30 osób.

Projekt w najbliższym czasie zostanie przedstawiony mieszkańcom Gminy Kalwaria Zebrzydowska w czasie spotkań rad sołeckich i spotkań zarządów osiedli, aby jak największa ilość mieszkańców miała okazję zapoznać się z przygotowanym projektem i wypracować z magistratem jak najlepsze rozwiązanie. Przyłącz się do dyskusji!

Info/Foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.