Muzeum Miejskie zaprasza na kolejne spotkania w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania. W piątek 16 listopada br. o godzinie 17.00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury Michał Siwiec – Cielebon opowie o formowaniu jednostek legionowych w mieście. Z kolei w sobotę na Kościelnej 4 wernisaż wystawy poświęconej Przysposobieniu Wojskowemu Kobiet.

W ubiegłą sobotę, 10 listopada br., w przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyła się gala podsumowująca projekt „Historia jest kobietą”, realizowany tego roku przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego wadowickiej komendy wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 2,4 promila alkoholu.

W piątek 9 listopada br., w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko – pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, autorem wielu opowiadań historycznych, który za promowanie barwnej i poprawnej polszczyzny został uhonorowany tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie serdecznie zaprasza na VI. Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Szachowy. Impreza odbędzie się 2 grudnia (niedziela) br. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7.

Każdy może przekazać swoją pamiątkę potomnym, wystarczy przynieść ją do Muzeum Miejskiego, by trafiła do wadowickiej kapsuły czasu, która zostanie zamknięta w najbliższą niedzielę 11 listopada br. W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości mieszkańcy miasta wyślą do przyszłych pokoleń wyjątkową przesyłkę z materiałami dokumentującymi współczesność Wadowic. WCK zaprasza do uczestniczenia w tym przedsięwzięciu!

Sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy 21-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna śmiertelnie potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych.

czwartek, 08 listopad 2018 15:40

Film „Zimna wojna” w wadowickim kinie

Napisała

11 listopada to Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę, ale również jest to Dzień Kina Polskiego. Wadowickie kino „Centrum” zaprasza do celebrowania tego wyjątkowego dnia również na sali kinowej.

5 listopada br. uczniowie klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego o profili policyjnym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, deklarując tym samym wierność Ojczyźnie.

Strona 1 z 51
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA