Bezpieczniejszy ruch kolejowy i drogowy w Małopolsce zapewni modernizacja 18 przejazdów. Z efektów inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. kierowcy już korzystają w Mszalnicy, Muszynie i Kleczy Dolnej.

wtorek, 18 grudzień 2018 15:32

"Kolędy Pospieszalskich" w Wadowicach

Napisała

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz rodzina Pospieszalskich zapraszają na wspólne „Kolędowanie z Janem Pawłem II”, które odbędzie się w piątek 28 grudnia br. w Bazylice Ofiarowania NMP o godz. 19.00.

Przekroczył dozwoloną prędkość o 93 km/h – zatrzymano mu prawo jazdy, ukarano mandatem i  punktami karnymi.

To był prawdziwie piłkarski weekend. Ponad tysiąc osób wraz z rodzinami i kibicami wzięło udział w I Mikołajkowym Turnieju w Halówkę o Puchar Burmistrza Wadowic. Na 1534. metrach kwadratowych spotkali się najlepsi lokalni piłkarze. Impreza pokazała, że potrzeba tego typu wydarzeń w Wadowicach jest ogromna.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 15:28

Chore drzewa na al. Wolności w Wadowicach

Napisała

W związku z interwencjami mieszkańców oraz z sytuacją jaka miała miejsce przez kilka ubiegłych lat na Al. Wolności w trakcie gwałtownych zmian warunków atmosferycznych, Gmina Wadowice zleciła wykonanie ekspertyz dendrologicznych drzew tam zlokalizowanych.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 10:30

Tragedia w Paszkówce. Nie żyje pieszy

Napisała

Smutne wiadomości z Paszkówki w powiecie wadowickim. Pod kołami samochodu zginął pieszy.

piątek, 14 grudzień 2018 14:33

Andrychów: groził ochroniarzowi nożem

Napisała

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie miasta. 20–latek chcąc utrzymać skradziony towar szarpał się z interweniującym pracownikiem ochrony grożąc mu przy tym nożem.  

czwartek, 13 grudzień 2018 15:44

Andrychów. "Złote Gody" świętowały 22 pary!

Napisała

12 grudnia br. w Park Hotel Łysoń 22. pary z Gminy Andrychów świętowały swoje półwiecze pożycia małżeńskiego. Uroczystość to pierwsza z trzech części tegorocznych Złotych Godów. Poprowadziła ją jak zwykle Pani Grażyna Łoboda, Sekretarz Gminy a jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia dalszych lat w zdrowiu i małżeńskim szczęściu złożyli Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Około 30 osób, m.in. związkowcy NSZZ „Solidarność”, przedstawiciele wojewódzkich, powiatowych i gminnych władz samorządowych oraz młodzież, upamiętniło dziś w Wadowicach 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Strona 1 z 57
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA