Krzysztof Zubrzycki z Kalwarii Zebrzydowskiej został Mistrzem Ortografii Polskiej 2018. W niedzielnym dyktandzie, pisanym w Katowicach przez kilkaset osób, popełnił tylko cztery błędy. Wicemistrzami zostali Adam Maciej Biniszewski (sześć błędów) oraz Joanna Krynicka (osiem).

piątek, 12 październik 2018 14:41

Bochnia: darmowe porady prawne

Napisała

W czwartek 11 października br., na bocheńskim Rynku trwała kampania informacyjno-promocyjna dotycząca Darmowych Porad Prawnych, realizowana przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego mogli uzyskać informacje dotyczące Darmowych Porad Prawnych. Informowano gdzie znajdują się punkty, kto udziela porad, kto może skorzystać z bezpłatnej pomocy oraz przede wszystkim w czym prawnicy mogą pomóc.

piątek, 12 październik 2018 14:00

Wadowice: uroczyste otwarcie centrów kształcenia

Napisała

Stacja diagnostyczna, trzy nowe Peugeoty, symulatory do nauki jazdy, nowe sale komputerowe i językowe, warsztaty gastronomiczne i wreszcie „szkolna restauracja” – to tylko część rzeczy, w które w ostatnim roku wyposażono bocheńskie szkoły w Mechaniku i Ekonomiku! W czwartek (11.10) przyszedł czas, aby to wszystko uroczyście zaprezentować!

Zakończyła się modernizacja budynku Wiejskiego Domu Kultury w Zagórniku. Projekt był realizowany przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Działanie to miało na celu podniesienie jakości kulturowego i artystycznego życia lokalnej społeczności oraz integrację mieszkańców poprzez stworzenie nowoczesnego ośrodka kultury.

piątek, 12 październik 2018 11:53

Andrychów: Pies znaleziony w Zagórniku. Twój?

Napisała

9 października br. na os. Biadasów w Zagórniku został znaleziony pies.

We wtorek, 9 października br., w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbyło się spotkanie z dr Barbarą Klich-Kluczewską pod tytułem „Prawa kobiet a ostatnie 100 lat polskiej historii". W wykładzie połączonym z dyskusją udział wzięli seniorzy z kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także inne zainteresowane osoby.

6 października br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach i Komisariatu Policji w Andrychowie zajmujący się na co dzień profilaktyką, uczestniczyli w Andrychowskich Targach Seniora. Impreza została zorganizowana przez Fundację na Rzecz Wsparcia, Integracji i Rozwoju Osób oraz Rodzin Potrzebujących pn. „WIIR”  w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

środa, 10 październik 2018 15:24

Wadowice. Spacer z dr. Konradem Meusem

Napisała

Klasztor Karmelitów Bosych, koszary na ul. Lwowskiej i gimnazjum to tylko niektóre miejsca, które znajdą się na trasie spaceru „Wadowickimi śladami niepodległości”. Podczas wędrówki po mieście dr Konrad Meus pokaże nie tylko miejsca znane, ale i te na co dzień niedostępne.

Uroczystość rozpocznie się jutro (11.10) o godzinie 12:00 w CKZiU Nr 2 w Wadowicach - Mechanik (Ul. Zegadłowicza 36). Dalsza część uroczystości odbędzie się ok. 13:30 w Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach - Ekonomik (ul. Wojska Polskiego 13).

Strona 1 z 47

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA