Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego wadowickiej komendy wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 2,4 promila alkoholu.

W piątek 9 listopada br., w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko – pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, autorem wielu opowiadań historycznych, który za promowanie barwnej i poprawnej polszczyzny został uhonorowany tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie serdecznie zaprasza na VI. Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Szachowy. Impreza odbędzie się 2 grudnia (niedziela) br. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7.

Każdy może przekazać swoją pamiątkę potomnym, wystarczy przynieść ją do Muzeum Miejskiego, by trafiła do wadowickiej kapsuły czasu, która zostanie zamknięta w najbliższą niedzielę 11 listopada br. W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości mieszkańcy miasta wyślą do przyszłych pokoleń wyjątkową przesyłkę z materiałami dokumentującymi współczesność Wadowic. WCK zaprasza do uczestniczenia w tym przedsięwzięciu!

Sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy 21-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna śmiertelnie potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych.

czwartek, 08 listopad 2018 15:40

Film „Zimna wojna” w wadowickim kinie

Napisała

11 listopada to Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę, ale również jest to Dzień Kina Polskiego. Wadowickie kino „Centrum” zaprasza do celebrowania tego wyjątkowego dnia również na sali kinowej.

5 listopada br. uczniowie klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego o profili policyjnym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, deklarując tym samym wierność Ojczyźnie.

Centrum Kultury Sportu i Turystyki z Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na koncert Kapeli Hanki Wójciak, który odbędzie się 10 listopada  br.(sobota), o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Broniewskiego 3).

Nietypowa sytuacja w Kalwarii Zebrzydowskiej (powiat wadowicki). Mężczyzna ukradł projektor z kościoła. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Strona 1 z 51

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA