Wadowice, Andrychów, Brody, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Spytkowice, Stryszów, Tomice, Wieprz

Głos Wadowicki

Głos Wadowicki (203)

OSP Przytkowice znów dominowało

22 kwietnia br. na stadionie Kalwarianki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. Zawody zdominowali strażacy z OSP Przytkowice,  wygrali we wszystkich kategoriach: dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn. Powtórzyli zresztą wyczyn z poprzedniego roku.

Czytaj dalej...

Propozycje kulturalne MDK Andrychów maj-czerwiec

„Nie liczę godzin i lat...” – wieczorek taneczny dla seniorów... i nie tylko

8 maja (wtorek) godz. 17.00 – 22.00 Miejski Dom Kultury w Andrychowie W ten majowy wieczór MDK Andrychów zaprasza wszystkich na tańce przy budzącej wspomnienia muzyce, pogaduszki przy ciepłej, aromatycznej herbacie oraz gorący poczęstunek. Cena biletu: 25 zł/os. Zapisy i sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

 

Wykład otwarty Stowarzyszenia "Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie"

10 maja (czwartek) godz. 18.00 Miejski Dom Kultury w Andrychowie Wykład "Idea zrównoważonego rozwoju – SMART CITY. Studium przypadku.", który poprowadzi mgr Tomasz Żak. Smart City to nowatorska idea nastawiona na to, by ośrodki miejskie były zarządzane w sposób ekologiczny, nowoczesny, oszczędny i efektywny. Żyjemy w czasach, w których rozwój innowacyjnych technologii, w tym przede wszystkim technologii informatycznych i komunikacyjnych, pozwala na znaczne podniesienie funkcjonalności miast. By wykorzystać ich potencjał, konieczna jest integracja nowoczesnych rozwiązań technicznych z istniejącą już i modernizowaną infrastrukturą. Dzięki temu każde miasto, które jest „smart”, będzie postępowym miejscem, które dba o poprawę komfortu życia swoich mieszkańców i otaczające środowisko naturalne. (Źródło: smartpl.org/pl/smart-city). Wstęp wolny.


Otwarcie wystawy malarstwa Kamila Pustułki

18 maja (piątek) godz. 18.00

Miejski dom kultury w Andrychowie Kamil Pustułka – wadowiczanin, urodzony w 1987 roku. Od 2008 roku studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2014 roku uzyskał dyplom magisterski na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Aneks rysunkowy do dyplomu w pracowni prof. Joanny Kaiser-Płaskowskiej. Uprawia malarstwo sztalugowe.


49. Wiosenny Rajd Turystycznyy "Na szlakach niepodległości" przed nami!

18 maja 2018 r. z metą w Baciarskiej Chacie - Kocierz Hotel & SPA. Organizatorzy: Oddział Zakładowy PTTK „Andropol”, Klub Turystyki Górskiej PTTK”LIMBA” oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie serdecznie zapraszają wszystkich do udziału. Drużyny oraz turyści indywidualni zgłaszają swój udział do 11 maja 2018 r. (piątek) w biurze Oddziału Zakładowego PTTK przy „ANDROPOL” S.A. w Andrychowie, ul. Krakowska 83, 34-120 Andrychów (budynek dawniej Wykończalni Tkanin).

 

 Kabaret Ani Mru Mru – Ostatnie takie trio

20 maja (niedziela), godz. 16.00 miejski Dom kultury w Andrychowie „Ostatnie takie trio” to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z odwiecznym pytaniem... Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było? Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku. Wisienką na tym zabawnym torcie są kreacje aktorskie Waldemara Wilkołka, który powoli wyrasta na drugiego wicelidera tej trupy. Tytuł programu, pozornie zwiastujący zakończenie kariery, jest jedynie zapowiedzią powiększenia składu o grupę brazylijskich tancerek, prestidigitatora i kilku czołowych piłkarzy. „Ostatnie takie trio” to coś czego na pewno nie wolno przegapić… Ceny biletów: 55 zł (sala widowiskowa), 45 zł (balkon). Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

 

 XII Gminny Konkurs Recytatorski „Szelki” – humor w literaturze

25 maja (piątek) godz. 9.00 Świetlica w Sułkowicach-Bolęcinie Konkurs skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i klas „0” oraz uczniów szkół podstawowych z gminy Andrychów, którzy interesują się literaturą humorystyczną, kabaretem, skeczem i monologiem kabaretowym jako formą wypowiedzi scenicznej. 

 

Koncert Krzysztofa Krawczyka

26 maja (sobota) godz. 18.00 Miejski Dom Kultury w Andrychowie Krzysztof Krawczyk to najbardziej znany polski artysta ostatniego pięćdziesięciolecia. Obdarzony charakterystycznym barytonem wokalista i kompozytor, podziwiany nie tylko za twórczość, ale i znakomity kontakt z publicznością. Odkąd w 1963 roku rozpoczął swoją karierę estradową, nie schodzi ze sceny po dziś dzień. Uwielbiany przez wiele pokoleń Polaków, znany na całym świecie. Obsypywany nagrodami muzycznymi autor takich przebojów jak „Parostatek”, „Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”, „Mój przyjacielu”, współpracujący nie tylko z polskimi, ale i z zachodnimi, czy amerykański wytwórniami fonograficznymi. Ceny biletów: 60 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 9), 50 zł (sala widowiskowa, rząd 10 – 18, balkon). Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. 

 

BAJKOLANDIA 2018 – BAW SIĘ ZDROWO NA SPORTOWO

3 czerwca (niedziela) Stadion AKS Beskid w Andrychowie, ul. Kościuszki 1 Czeka nas zabawa połączona ze zdrową rywalizacją sportową w tle. W organizację tegorocznej edycji imprezy zaangażowali się, m.in.: MKS Andrychów, Straż Miejska w Andrychowie, Akademia Piłkarska Progress Andrychów oraz Kramer Sport. Elementem wzbogacającym atrakcyjność tegorocznej edycji Bajkolandii będą, m.in.: - barwny korowód szczudlarzy ze sportowcami MKS-u, - pokaz „Człowieka-Flagi” Łukasza Świrka, - występy zespołów tanecznych działających przy CKiW w Andrychowie.

 

„Śpiewanka” – III Konkurs Wokalny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

6 czerwca (środa) godz. 9.00 Wiejski Dom Kultury w Inwałdzie Cele konkursu: wyłonienie talentów wokalnych, stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości rozwoju i promocji, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 maja w sekretariacie CKiW w Andrychowie, ul. Starowiejska 22 b lub drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Czytaj dalej...

OPAX w ogniu - ćwiczenia miejsko-gminne wadowickich jednostek OSP

16.04.br. o godz. 17:00 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach otrzymał informację telefoniczną od pracownika firmy ,,OPAX” w Przytkowicach o zauważeniu zarzewia ognia oraz dużego zadymienia w pomieszczeniu biurowym zlokalizowanym w środkowej części obiektu produkcyjnego przylegającego do części biurowej.

Czytaj dalej...

Majowy tydzień wadowickiej kultury Lolalnej

Tydzień Kultury Lokalnej, to święto Ziemi Wadowickiej i całej jej społeczności. Wydarzenie ma na celu promocję  regionu wśród mieszkańców i turystów. Środki unijne, jakie pozyskała Gmina Wadowice na realizację wydarzenia to 88.946 zł.
W ramach imprezy odbędzie się szereg wydarzeń na Placu Jana Pawła II, ponadto samorząd prezentować będzie lokalne trasy turystyczne piesze i rowerowe, a dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w nieodpłatnych warsztatach.

Czytaj dalej...

Wadowice. XIII. edycja turnieju „I ty możesz zostać ratownikiem”

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, iż  w dniach 24, 25, 26 kwietnia br. odbędą  się międzygminne etapy XIII. edycji turnieju „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.  
Etap międzyszkolny (gminny) odbędzie się w dniach:   

24.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach dla drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gmin: Wadowice, Tomice, Mucharz, Brzeźnica.

25.04.2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nidku  dla drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gmin: Wieprz i Andrychów.

26.04.2018 r. w Zespole Szkół w Izdebniku dla drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gmin: Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Stryszów i Spytkowice

HARMONOGRAM zawodów przedstawia się następująco:
• 8.30- 8.50  zgłaszanie się czteroosobowych drużyn (bez osób rezerwowych)  z  opiekunami.
• 9.00- 9.30  część wstępna – przywitanie, losowanie kolejności udziału w części praktycznej, rozlokowanie drużyn do pomieszczeń, celem  przeprowadzenia części testowej.
• 9.30-10.15 przeprowadzenie testu / 30 pytań/
• 10.15-13.00 przeprowadzenie części praktycznej / 3 scenki sytuacyjne z udziałem pozorantów/
• 13.00-13.30 ogłoszenie wyników, rozdanie nagród.

Info: KPP Wadowice

 

 

Czytaj dalej...

„Gramy dla Dominiki”. W Kalwarii zebrano 18 tys. 291 zł!

Takiego wydarzenia charytatywnego w Kalwarii Zebrzydowskiej jeszcze nie było, w niedziele w hali sportowej zorganizowano turniej piłki nożnej, a w Sali widowiskowej CKSiT turniej FIFA18. Odbyły się licytacje, przygotowano sporo atrakcji a to wszystko dla Dominiki Kosek z Brodów, udało się zebrać 18 tys. 290 zł 97 gr.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Motoryzacja

Motocykliści mają dość lansiarzy z „Patelni”!

27 kwiecień, 2018 | Wyświetleń:4861

„Pasja??? jaka k… pasja??? powodowanie ciągłego zagrożenia na drodze”, „Pogratulować braku mózgu”, to jest „grupa...

Głos Krakowski

Katolickie osiedle: „Chcę wpoić swoim dzieciom życie wg Ewangelii”

05 kwiecień, 2018 | Wyświetleń:3881

Osiedle Fatimskie. Stworzone z myślą o chrześcijanach, którzy chcą żyć wg Ewangelii. Powstaje w Krzywaczkach...

Głos Brzeski

Policjant: „Starsza pani traktuje nas jak wnuków”

13 kwiecień, 2018 | Wyświetleń:3586

Policja jako służba nie cieszy się ostatnio dobra opinią, zwłaszcza po tym co się stało...

Głos Mielecki

Jamy: Dzieci pod wpływem alkoholu trafiły do mielckiego szpitala

02 kwiecień, 2018 | Wyświetleń:3169

Policjanci z mieleckiej komendy KPP otrzymali informację, że w miejscowości Jamy (gm. Wadowice Górne) dwóch...

Głos Krakowski

Złośnica kontra Mazynka – o życiu i walce z nowotworem

31 marzec, 2018 | Wyświetleń:2717

Pochodzi z Legnicy. Do Małopolski ściągnęła ją… choroba. Najpierw zamieszkała w Limanowej, w tym roku...

Głos Podhalański

Czarny Dunajec: Strażacy i ratownicy uratowali kobietę, która zasłabła wzywając pogotowie

02 kwiecień, 2018 | Wyświetleń:2705

Mieszkanka Czarnego Dunajca w przedświąteczną sobotę zasłabła w swoim domu. Wcześniej udało jej się zadzwonić...

Głos Podkrakowski

Strażacy z Mogilan oberwali rykoszetem

26 kwiecień, 2018 | Wyświetleń:2581

Radni walczyli z wójtem, strażacy oberwali rykoszetem. W tym roku nie dostaną dodatkowych pieniędzy na zakup...

Głos Krakowski

Testowe rozwiązanie na ul. Dietla

11 kwiecień, 2018 | Wyświetleń:2345

W środę, 11 kwietnia Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapowiedział, że w przeciągu kilku tygodni...

Głos Krakowski

Koń padł. Dorożkarz: „To tylko zwierzę”

20 kwiecień, 2018 | Wyświetleń:2155

Niedawno w pobliżu Wawelu zasłabł koń zaprzężony w jednej z dorożek przewożących turystów. Koń podobno...

Głos Podhalański

Mistrz wraca na ring – Łukasz Jarosz będzie walczył podczas Narodowej Gali Boksu

06 kwiecień, 2018 | Wyświetleń:1952

Łukasz Jarosz z Rabki-Zdroju, zawodnik K-1, wielokrotny Mistrz Świata i Mistrz Polski w kickboxingu w...

Głos Powiśla

Nieciecza: Odeszła Maria Witkowska

03 kwiecień, 2018 | Wyświetleń:1875

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia zmarła śp. Maria Witkowska, współwłaścicielka Firmy BRUK-BET...

Głos Chrzanowski

Żydzi nie poradziliby sobie w czasie wojny, gdyby nie Polacy

28 marzec, 2018 | Wyświetleń:1808

– Właściwie cała moja rodzina poświęcała się, by ratować Żydów, by im pomagać w czasie...