Do nieszczęśliwego wypadku doszło w gorzeńskim lesie (powiat wadowicki). 66-letni mężczyzna spadł z myśliwskiej ambony. Niestety nie udało się go uratować.

Ponad 200 lokalnych piłkarzy i… dwie piłkarki, weźmie udział w I Mikołajkowym Turnieju w „halówkę” o Puchar Burmistrza Wadowic. Przygotowano wiele atrakcji i konkursów z nagrodami. Będzie m.in. Święty Mikołaj, a gwiazdą wieczoru Łukasz Świrk.

Uczestnicy 6-11 Hufca Pracy w Wadowicach odpowiedzieli na apel przewodniczącej Wojewódzkiego Klubu Aktywnych Angeliny Czopek uczestniczki z 6-32 HP z Limanowej i włączyli się do akcji zbiórki czapek, rękawiczek i szalików.

piątek, 07 grudzień 2018 15:49

Lanckorona. Mikołajki na kresach

Napisała

3 grudnia br. uczestnicy 6-5 Ośrodka Szkoleni i Wychowania w Lanckoronie zakończyli dobroczynną zbiórkę „Mikołajki na Kresach”. Uczestnicy przyłączyli się do przedsięwzięcia młodzieżowej grupy „Effatha”, działającej przy parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od początku listopada br. zbierali prezenty, które zostaną przekazane dzieciom z Parafii pw. Wszystkich Świętych oraz podopiecznym oratorium dziecięcego w Wilnie.

O włos od tragedii. W Andrychowie (powiat wadowicki) 41-latek próbował wykoleić pociąg.

Wadowickie Centrum Kultury przygotowało kolejną propozycję dla seniorów z Gminy Wadowice. 11 grudnia br. rusza nowy, comiesięczny cykl KinoSenior, który będzie łączył seans filmowy z prelekcją.

Czy mieszkańcy Wadowic przestrzegają tradycji, jak wygląda współczesny rok obrzędowy, czy pojawiają się jakieś nowe zwyczaje, których nie znały nasze prababcie i czy można mówić o wyjątkowej duchowości papieskich Wadowic? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo na konferencji, którą organizuje muzeum miejskie w sobotę 8 grudnia o godz. 10.00. w budynku na ul. Kościelnej 4.

wtorek, 04 grudzień 2018 16:12

Znana pisarka w wadowickiej bibliotece

Napisała

W poniedziałkowe przedpołudnie 3 grudnia br. wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedziła Aniela Cholewińska-Szkolik – pisarka literatury dziecięcej, autorka uwielbianych przez młodszych czytelników serii „Misia i jej mali pacjenci” oraz  „Przyjaciele zwierząt”.

wtorek, 04 grudzień 2018 16:10

Andrychów. Apel o pomoc - dla Małgosi

Napisała

Zarząd Fundacji „Promyczek” zwraca się z prośbą o pomoc finansową na rzecz Małgorzaty Lechowicz.

Strona 1 z 55
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA